Spider-Man Władza

Nowy Jork za sprawą działań Władzy stał się policyjnym państwem-miastem. Tysiące żołnierzy eliminują każdą zamaskowaną postać na ulicach i tłumią wszelkie objawy buntu. Kolejnym etapem programu "zwiększania bezpieczeństwa" miasta jest aktywacja tzw. sieci, tj. odcięcie NY od reszty świata oraz wypuszczenie na ulicę dawnych superzłoczyńców. Duża część społeczeństwa akceptuje działania Władzy, jednak pewna grupa osób pod wodzą Jamesona buntuje się. Niestety ludzie są bezsilni. Jedyna nadzieja tkwi w byłym superbohaterze...
Peter Parker jest schorowanym staruszkiem, który od lat nie zakładał swojego kostiumu. Za dnia ima się różnych zajęć, by zarobić na jedzenie. Po nocach rozmawia z wyimaginowaną, widmową MJ, która w rzeczywistości od dawna nie żyje. Czy spotkanie z Jamesonem przywróci mu trzeźwość umysłu? Czy przywdzianie maski na nowo aktywuje pajęcze moce? Czy mieszkańcy Nowego Jorku odzyskają wolność? Przekonacie się o tym, sięgając po komiks Kaare'a Andrewsa.

Witamy w kolejnej odsłonie naszego pajęczego eventu. Tydzień temu Mando opowiadał o tym, jak Parker radził sobie ze stratą Gwen Stacy w komiksie Spider-Man Niebieski. Dziś Szymas omówi dla Was dystopijną historię, w której podstarzały Peter nie może zaakceptować śmierci Mary Jane. Czy tak mroczna opowieść trafi do fanów Pająka? Ilu arcyzłoczyńców powróci, by zgładzić niedołężnego Spider-Mana? Czy Władza jest historią z ambicjami, czy po prostu kolejną opowiastką w ciut mroczniejszym settingu? Pobierzcie plik lub odwiedźcie YT i przekonajcie się sami.

 

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6608687 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996