Copernicon 2018: Horror w komiksie 2

Kiedy mówimy o horrorze jako konwencji, najczęściej przychodzą nam na myśl filmy lub książki, a komiks jako medium wydaje się być mocno niedoceniany. Niesłusznie, bo od wielu lat twórcy wykorzystują tę formę do opowiadania mrożących krew w żyłach historii. Powieści graficzne, autorskie serie i horror w nurcie superbohaterskim – o tym wszystkim mówiliśmy dla Was rok temu. Dziś chcielibyśmy się skupić na tym, co ciekawego oferuje fanom grozy dynamicznie rozwijający się polski rynek komiksowy.

Dzisiejsze nagranie jest zapisem naszej prelekcji wygłoszonej na Coperniconie 2018. Wersja filmowa zawiera prezentację slajdów, którą wyświetlaliśmy podczas prelekcji.

Prelekcję Horror w komiksie z Coperniconu 2017 możecie posłuchać/obejrzeć tutaj.

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Hubert Spandowski

http://radio-sk.blogspot.com/

Fanatyk Stephena Kinga. Współautor polskiego serwisu Kinga. Miłośnik filmu (głównie fantastyki i B-klasowych horrorów), nałogowy pochłaniacz seriali, książek i komiksów. Nieuleczalny kolekcjoner. Bywalec konwentów lubiący integrację miedzyfandomową. Wielki fan Star Wars w każdej postaci.

Michał Rakowicz

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6608822 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996