Wendeta

W sto dzie­więć­dzie­sią­tym tygo­dniu nada­wa­nia Ojciec Jer­ry­sław i jego mini­strant Szy­mas uda­ją się na Dzi­ki Zachód, by gło­sić tam dobrą nowi­nę i opo­wia­dać o fil­mie Mar­ti­na Kool­ho­ve­na pt.: „Wen­de­ta” („Brim­sto­ne”, 2016). Jak oce­nia­my trwa­ją­cą ponad dwie godzi­ny opo­wieść o losach nie­mej Liz oraz nie­ustę­pli­we­go, bez­i­mien­ne­go Wie­leb­ne­go? Ile w tej hybry­dzie wester­nu, a ile thril­le­ra? Czym zaska­ku­je struk­tu­ra nar­ra­cyj­na fil­mu? Jak wiel­ką nie­na­wi­ścią do posta­ci gra­nej przez Guya Pear­ce­’a pałał Szy­mas? Dowie­cie się tego z nagra­nia. Miłe­go odsłuchu!

Pod­cast uka­zał się pier­wot­nie na blo­gu Nekro­po­li­tan. Sko­men­tuj pod pier­wot­nym postem!

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.