Wendeta

W sto dziewięćdziesiątym tygodniu nadawania Ojciec Jerrysław i jego ministrant Szymas udają się na Dziki Zachód, by głosić tam dobrą nowinę i opowiadać o filmie Martina Koolhovena pt.: "Wendeta" ("Brimstone", 2016). Jak oceniamy trwającą ponad dwie godziny opowieść o losach niemej Liz oraz nieustępliwego, bezimiennego Wielebnego? Ile w tej hybrydzie westernu, a ile thrillera? Czym zaskakuje struktura narracyjna filmu? Jak wielką nienawiścią do postaci granej przez Guya Pearce'a pałał Szymas? Dowiecie się tego z nagrania. Miłego odsłuchu!

Pod­cast uka­zał się pier­wot­nie na blo­gu Nekro­po­li­tan. Sko­men­tuj pod pier­wot­nym postem!

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Michał Rakowicz

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.

  • anty

    Moc­ny film, szko­da, że tak nie­spra­wie­dli­wie oce­nio­ny na Rot­ten­To­ma­to­es (39%). Któ­ra z ostat­nich sekwen­cji tak moc­no zapa­dła Jerry’emu w pamięć?

    • Szy­mas

      Mhm, w wie­lu przy­pad­kach zga­dzam się z pomi­dor­ka­mi, a tutaj… total­ny rozjazd.

    • Mnie prze­orał finał na tra­twie. To było ide­al­ne domknię­cie pod wie­lo­ma wzglę­da­mi, ale też to była dla mnie na tyle wstrzą­sa­ją­ca sce­na, że jakoś na mnie sil­niej podzia­ła­ło niż nie­któ­re (nawet moc­ne) sce­ny wcześniejsze.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6609090 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996