Rocznicowe Q and A 2020. Część 1

Kolej­ny rok minął jak jeden dzień. Myśląc nad spo­so­bem uczcze­nia czwar­tych uro­dzin Kon­glo­me­ra­tu, posta­no­wi­li­śmy zaser­wo­wać Wam Q&A. A jako, że pytań spły­nę­ło spo­ro, dziś zapra­sza­my Was na pierw­szy odci­nek, w któ­rym dowie­cie się mię­dzy inny­mi jaki nóż wybra­ła­by Bogu­sia aby oskó­ro­wać Sku­rę? Czy powró­ci na Kon­glo z kolej­ny­mi powie­ścia­mi young-adult? Ile waży Sku­ra i jak to się sta­ło, że zaczął nagry­wać o jedze­niu? Czy dla Sic­ka Chi­ca­go w latach 90-tych to dru­ży­na, czy Jor­dan? Jaką szko­łę Man­do wybrał­by dla dzie­cia­ków, Hogwart, a może szko­łę nin­ja? Czy po wypad­ku w nie­do­stęp­nych górach Man­do by nas zjadł i jeże­li tak to od cze­go by zaczął? Ile ksią­żek prze­czy­tał w tym roku Szy­mas? Czy zazdro­ści jak nagry­wa­my dys­ku­sje bez nie­go? Na ile żału­je obiet­ni­cy „laj­ki za pod­ca­sty”? Czy pla­nu­je wydać fabu­la­ry­zo­wa­ną auto­bio­gra­fię? Któ­rą anto­lo­gię gro­zy Jer­ry lubi naj­bar­dziej? Czy słu­cha muzy­ki? Czym się zaj­mu­je zawo­do­wo i czy lubi być łysym Che­wiem? Dowie­cie się tak­że skąd się wzię­ła ksyw­ka „Jer­ry” i czy nad­ro­bi „Too old to die young” Ref­na. Zain­try­go­wa­ni? Już wkrót­ce zapra­sza­my na kolej­ny odcinek! 

Bogusia Szewczyk

Z wykształcenia dziennikarka, z zamiłowania księgarka, z przypadku podcasterka. Wieczna entuzjastka wszystkiego, co ma związek z sensacją i szeroko rozumianą fantastyką. Fanka The X files na zawsze!! Niereformowalna gaduła, gotowa zamęczyć was rozedrganym z emocji słowotokiem.

Łukasz Skura

Kiedyś SKura, dzisiaj już Żarłok - pożera filmy, książki, płyty a przede wszystkim testuje dobre i złe żarcie na ŻTV. W wolnych chwilach katuje ludzi swoją niestrawną gitarą.

Rafał Siciński

http://brzuchwieloryba.blogspot.com

Urodziłem się w połowie lat 80tych i tamta dekada jest najbliższa mojemu sercu. Lubię popkulturę w prawie wszystkich jej przejawach (poza tańcem w telewizji i programami reality show). Jestem miłośnikiem dobrej fantastyki: przede wszystkim horroru i science fiction.

Hubert Spandowski

http://radio-sk.blogspot.com/

Fanatyk Stephena Kinga. Współautor polskiego serwisu Kinga. Miłośnik filmu (głównie fantastyki i B-klasowych horrorów), nałogowy pochłaniacz seriali, książek i komiksów. Nieuleczalny kolekcjoner. Bywalec konwentów lubiący integrację miedzyfandomową. Wielki fan Star Wars w każdej postaci.

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.