Strażnicy

Po drugiej wojnie światowej tajna grupa wojskowych oraz naukowców rekrutowała i modyfikowała wybrańców ze wszystkich republik radzieckich, by stworzyć Strażników, tj. zespół nadludzi do zadań specjalnych. Powstali w ten sposób bohaterowie przez lata ukrywali się przed światem, by teraz powrócić i stawić czoła swojemu twórcy, który pragnie... w sumie to nie wiadomo, czego, ale jest zły i trzeba go zgładzić.
Jeżeli zastanawiacie się, ile razy i w jakich warunkach Szymas oglądał "rosyjską odpowiedź na Avengers" oraz czy Strażnicy (2017) okazali się być sprawnie zrealizowanym, lokalnym kinem superbohaterskim, czy też kiepskim plagiatem pozbawionym sensownego scenariusza, zapraszamy do odsłuchu. Pierwsze trzydzieści minut to spoilerowe omówienie fabuły, kolejne dwadzieścia to obszerny komentarz dot. najważniejszych elementów filmu oraz towarzyszących mu książki i komiksu.

 

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6608620 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996