Nawiedzone Q and A

W sto dziewiątym tygodniu nadawania Nawiedzonego Podcastu słuchacze pytają, Szymas zaś odpowiada. Tak, po ponad dwóch latach naszej działalności przyszedł czas na pierwsze Nawiedzone Q&A!

Pytania:
Bogusia Szewczyk: Szymas perfekcjonista bardzo dużo od siebie wymaga. A czy jest coś z czego jesteś szczególnie dumny? Gdyby ktoś zapytał Cię o Twoje największe życiowe osiągnięcie - co by to było?

Piotr Giedrys: Jak to możliwe, że horror Ci się jeszcze nie znudził? Czy można uzależnić się od emocji dostarczanych przez "grozę"? I oczywiście: ulubiony film, książka i komiks grozy?

Krzysztof Płotka: Mando z przyjacielem właśnie udostępnili podcast omówienie powieści Jacka Ketchuma-kiedy można spodziewać się na Nekropolitanie omówienia czegoś z horror extreme; czy myślałeś o tym? Oczywiście mam na myśli literaturę.

Adrian Burz: Widzę książki i pieniądze na zdjęciu więc pytanie mi się nasunęło samo: miewasz wyrzuty sumienia gdy przesadzisz z książkowymi zakupami? Czy wręcz przeciwnie, każdego miesiąca żałujesz że mogłeś kupić więcej?

Marcin Kozicki:
1. Czy wyobrażasz sobie kino i literaturę bez grozy i horroru? Jak wyglądałby taki świat?
2. Czy jest jeszcze miejsce w horrorze na innowacje i coś oryginalnego? Co nowego zaskoczyło Cię w ostatnich latach w kinie i literaturze horroru?
3. Od czego zaczęła się Twoja fascynacja grozą i horrorem?
4. Gdyby nie było horroru to czym byś się zajmował?
5. Gdybyś miał zostać zabity z rąk któregoś z bohaterów książek /filmów grozy to kto by to był i dlaczego?
6. Czego najbardziej boi się Szymas?
7. Najstraszniejsza (w pozytywnym sensie) film i książka wg. Szymasa?
8. Mam dzieci, w jakim wieku mogę im podsunąć grozę pod oczy? I jakie książki filmy mogę im pokazać?
9. Wyobraźmy sobie sytuację, że Szymasa porywają kosmici, bo dowiedzieli się (jak?), że ten Ziemianin zajmuje się nałogowo grozą i horrorem. Pragną żeby Szymas nauczył ich czym jest ziemski horror i jak robić dobry horror. Wtedy Szymas puszcza im filmy. Niestety wziął ze sobą tylko 5 filmów. Jakie?
10. Jak mogłyby wyglądać horrory pisane/kręcone na innych planetach, przez inne cywilizacje?
Pod­cast uka­zał się pier­wot­nie na blogu Nekro­po­li­tan. Sko­men­tuj pod pier­wot­nym postem!

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6607462 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996