Czarny młot. Wydarzenie (tom 2)

Superbohaterowie z miasta Spiral City od dziesięciu lat przebywają odcięci od świata na terenie małej farmy i okolicznego miasteczka. Nagle na miejscu pojawia się Lucy Weber, córka ich dawnego przywódcy, Czarnego Młota. Zdarzenie to budzi nadzieję na powrót do domu. Problem polega na tym, że dziewczyna nie wie, w jaki sposób trafiła na farmę.

„Czarny młot” powraca do Konglomeratu Podcastowego. Album „Tajna geneza” nie zrobił na nas najlepszego wrażenia. Zachwyty recenzentów nie znalazły naszym zdaniem pokrycia w warstwie scenariuszowej pierwszego wydania zbiorczego komiksu. Czy tom 2 – „Wydarzenie” – naprawia błędy poprzednika? Czy Jeff Lemire odsłonił więcej kart? Czy Szymas w końcu zrozumiał dylematy Golden Gail, a Jerry problemy sercowe Marsjanina Barbaliena? Czy to nadal komiks stricte obyczajowy? Jak tym razem wypadają nawiązania do historii komiksu superbohaterskiego? Czy oddanie jednego zeszytu w ręce rysownika Davida Rubina było dobrym posunięciem? Posłuchajcie.

Komik­s „Czarny młot. Wydarzenie” może­cie kupić w skle­pie wydaw­nic­twa Egmont.

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Michał Rakowicz

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6608822 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996