Kfason 2018

W dwie­ście dzie­wią­tym tygo­dniu nada­wa­nia zapra­sza­my Was do wysłu­cha­nia dość obszer­nej rela­cji z tego­rocz­nej edy­cji Kra­kow­skie­go Festi­wa­lu Gro­zy – Kfa­son! Jak Paweł Mate­ja z Car­pe Noc­tem i Szy­mas bawi­li się w Kra­ko­wie? Któ­re punk­ty pro­gra­mu odwie­dzi­li? Co powi­ta­ło ich w drzwiach na teren festi­wa­lu? Dla­cze­go tyle osób wspo­mi­na­ło tam o bilo­ka­cji? Dodat­ko­wo usta­li­my, co o tym wyda­rze­niu sądzą inni goście Kfa­so­nu: Agniesz­ka Pilec­ka, Dawid Kain, Bogu­sia Szew­czyk, Krzysz­tof Biliń­ski, Domi­ni­ka Mur­ha­aja, Woj­tek Gunia, Car­la Mori i Piotr Boro­wiec? Dowie­cie się tego już za chwi­lę. Tyl­ko w Nawie­dzo­nym Podcaście.

Stre­amy pane­li z Kfa­so­nu 2018 znaj­dzie­cie tutaj.

Pod­cast uka­zał się pier­wot­nie na blo­gu Nekro­po­li­tan. Sko­men­tuj pod pier­wot­nym postem

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Paweł Mateja

http://carpenoctem.pl

Redaktor Carpe Noctem, pisarz, Ślązak, informatyk.

Agnieszka Pilecka

http://agapilecka.pl/blog/

Gdańszczanka mająca ambiwalentny stosunek do otaczającego ją świata. Do trzaskania w klawiaturę także. Kocha pisać. Nienawidzi pisać o sobie. Dlatego tę "biografię" tworzy w trzeciej osobie, udając, że treść dotyczy kogoś innego. Oczekiwanie na śmierć (potocznie zwane: "życiem") marnuje oglądając seriale, czytając, grając w planszówki, biegając i robiąc mnóstwo dziwnych rzeczy, o których chętnie pisze w swoim internetowym kącie: agapilecka.pl [koniec reklamy]. Tam też stara się umieszczać informacje o swoich publikacjach, choć nie zawsze się to udaje, bo jest niesystematycznym leniem. Nie lubi szufladkowania, szczególnie gatunkowego, ale najbliższe jest jej gore i bizarro. Uwielbia wyzwania, dlatego uczyniła tę notkę drabblem.

Dawid Kain

https://www.facebook.com/marcinkiszela/

Prozaik, scenarzysta, okazjonalnie tłumacz i redaktor. Pod własnym nazwiskiem – Marcin Kiszela – pisał scenariusze gier video (Get Even, The Beast Inside, Unholy), tłumaczył uznane bestsellery (mi.in. Siedem minut po północy, Silos, Pieśń Krwi, Głowa pełna duchów), a także wydał powieść Ostatni Prorok (2018). Wśród fanów fantastyki i grozy znany jest jednak przede wszystkim jako Dawid Kain. Pod tym właśnie pseudonimem opublikował w latach 2004-2017 niezliczoną ilość opowiadań, często łączących psychologiczny horror z science-fiction. Ma na koncie sześć dobrze przyjętych powieści: Prawy, lewy, złamany (2007), Gęba w niebie (2010), Za pięć rewolta (2011), Punkt wyjścia (2012), Kotku, jestem w ogniu (2014) oraz Fobia (2016).

Bogusia Szewczyk

Z wykształcenia dziennikarka, z zamiłowania księgarka, z przypadku podcasterka. Wieczna entuzjastka wszystkiego, co ma związek z sensacją i szeroko rozumianą fantastyką. Fanka The X files na zawsze!! Niereformowalna gaduła, gotowa zamęczyć was rozedrganym z emocji słowotokiem.

Krzysztof "Korsarz" Biliński

Urodzony w 1978 roku w Nowej Rudzie miłośnik horroru i science-fiction. Twórca, muzyk i autor tekstów w projekcie KORSARZ. Redaktor techniczny i autor artykułów w kwartalniku „OkoLica Strachu” poświęconym literaturze grozy. Dziennikarz muzyczny współpracujący dawniej z magazynem „Atmospheric” a obecnie piszący dla „Oldschool Metal Maniac”. Zajmuje się fotografią, filmem, muzyką i masteringiem cyfrowym dźwięku. Kompozytor soundtracku do gry komputerowej „Hostile Dimension”. Reżyser krótkometrażowego „Ja cię kocham, a ty kpisz” będącego połączeniem humoreski oraz horroru. Jako poeta ma na swoim koncie zbiory „Legenda Utracona” (1997), „Czarne Róże Melancholii” (1997) oraz „Sympozjon przedśmiertne – Apogeum Nocy” (2004). W latach 2006 – 2011 prowadził audycję radiową „Misterium Dźwięku i Słowa” najpierw na antenie Radia Bez Kitu, a następnie Radia Panteon. Obecnie powrócił do działalności radiowej i na antenie Radia Panteon tworzy audycję „Misterium Grozy” poświęconą literaturze fantastycznej.

Domi­nika Mur­ha­aja

http://gmork.pl/

Rodowita wrocławianka, gramatyczna nazistka, fanka Stephena Kinga i innej grozy wszelakiej, poprawności językowej, miłośniczka tatuaży i rocka. Typowa „crazy cat lady”.

Wojciech Gunia

http://labiryntzlisci.blogspot.com/

Absolwent Wydziału Polonistyki UJ. Debiutował w 2014 roku zbiorem opowiadań "Powrót", uznanym przez wielu czytelników i krytykę za jedną z najoryginalniejszych i najlepszych książek polskiej grozy ostatnich lat. W swej twórczości unika rekwizytów typowych dla współczesnego horroru, skupiając się na sugestywnym odmalowaniu psychiki bohaterów, udręczonych bezsilnością wobec świata - niezrozumiałego, absurdalnego, przepełnionego okrucieństwem i obciążonego przemijalnością.

Carla Mori

https://www.facebook.com/carlamori.author/

Absolwentka częstochowskiej Akademii im. Jana Długosza, polonistka, pisarka, redaktorka magazynu OkoLica Strachu, autorka tekstów obyczajowych i grozy, okazyjnie tłumaczka i publicystka. W marcu 2013 debiutowała powieścią Krew, pot i łzy, którą portal Kostnica uhonorował nagrodą Złoty Kościej w kategorii Thrillera Roku. W 2016, nakładem wydawnictwa Videograf, ukazała się jej kolejna powieść "Kostuszka", ciepło przyjęta przez czytelników oraz nominowana do literackiej Nagrody im. Stefana Grabińskiego. Jej opowiadania drukowały takie magazyny jak „Brama” czy czeski „Howard”, wystąpiła także w świątecznej antologii "Czas cudów" (Videograf, 2017).

Piotr Borowiec

Studiował prawo na Uniwersytecie Rzeszowskim. Ojciec Alicji i Julii, fan klasycznej literatury grozy i muzyki rockowej. Jest stałym współpracownikiem bloga Okiem na Horror, na którym, w 2014 roku w konkursie Horror na Debiut, jego opowiadanie Czwarte użycie noża zajęło II miejsce. Swoje teksty publikował w magazynach Krypta, Histeria, Grabarz Polski oraz na Szortalu. Jest autorem zbioru "Wszystkie białe damy" i twórcą fanpage'a Klasyczna Literatura Grozy