Kapitularz 2016

W sto pierw­szym Nawie­dzo­nym Pod­ca­ście wspie­ra­ny przez licz­ne gro­no gości Szy­mas opo­wie Wam o kon­wen­cie Kapi­tu­larz 2016, któ­ry odbył się w minio­ny week­end w Łodzi. Z audy­cji dowie­cie się m.in.: Czy war­to odwie­dzić Kapi­tu­larz? Czy kon­kur­sy Elin i Myszy były usta­wio­ne? Kto czu­je się na Kapi­tu­la­rzu „jak ryba w Łodzi”? Czy Łódź to mia­sto gro­zy? Jak wyglą­da­ją lite­rac­kie pla­ny Grze­go­rza Gaj­ka i Kazi­mie­rza Kyr­cza Jra? Kto pozdra­wia Jer­ry­’e­go? Kogo hej­tu­je Szy­mas? Kogo dziw­ny pan obser­wo­wał dziw­nym wzro­kiem? I wie­le, wie­le więcej 🙂

Roz­pi­ska czasowa:
1:32 – 13:29 Szy­mas (Metaw­stęp i spo­ro prywaty)
13:29 – 26:05 Chy­lu (Dzień pierwszy)
26:05 – 28:28 Chy­lu (Wystaw­cy)
28:28 – 35:17 Grze­gorz Gajek
35:18 – 46:00 Kazi­mierz Kyrcz Jr
46:01 – 52:56 Elin (Dzień drugi)
52:57 – 1:07:49 Myszmasz
1:07:49 – 1:22:20 Elin (Dzień trzeci)
1:22:21 – 1:24:40 Chy­lu (Dzień trzeci)

KapitularzElin Kapitularz

Kapitularz2016 (2) Kapitularz2016 (3)

Kapitularz2016 (4) Kapitularz2016 (1)

Pod­cast uka­zał się pier­wot­nie na blo­gu Nekro­po­li­tan. Sko­men­tuj pod pier­wot­nym postem!

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Klaudia Dink

Klaudia Dink

http://gleboka-czerwien.blogspot.com/

Fanka filmowego horroru, w szczególności slasherów i found footage. Swoją pasją stara się dzielić na swoim blogu.

Michał Chylak

Michał Chylak

Wiecznie niezaspokojony fan mangi i anime, fantastyki, dobrych fabuł i RPG. Uwielbia grać w planszówki, gdy z głośników wydobywa się dobry metal.

Anna "Mysza" Piotrowska

Anna "Mysza" Piotrowska

http://myszamovie.pl

Fangirl pełną gębą. Geek z przypadku. Nerdette z wyboru. Bezwstydnie posługuje się językiem angielskim i nie zamierza przestać. Uzależniona od seriali, co jest o tyle problematyczne, że regularnie ogląda ich ponad 70, a ciągle dochodzą nowe. Chora na słomiany zapał i krótki okres koncentracji, godny Golden Retrievera z ADHD. Leniwiec to jej sekretne zwierzę totemowe. Łatwo kochliwa fandomowo, najchętniej weszłaby w poligamiczny związek z 1/3 wszystkich Hollywoodzkich aktorów (płci obojga). Nie wyobraża sobie życia bez muzyki, bo jak to ujął Nietzsche: „life would be senseless without it”. Cierpi na zaawansowane gustus eclecticus, które pozwala jej pochłaniać całą popkulturę bez względu na jej domniemaną jakość. Zawzięcie będzie bronić swojego prawa do posiadania takich, a nie innych opinii, nawet jeśli są naiwne, głupie, niepopularne i/lub błędne. Szczęśliwa dziewczyna gamera. Przyjaciółka. Córka. Fanka. Tłumaczka. Kolejność dowolna. Autorka bloga Mysza Movie, Współgospodarz podcastu Myszmasz i kanału YT Myszozwierz.

Kazimierz Kyrcz Jr

Kazimierz Kyrcz Jr

http://kazimierzkyrcz.blogspot.com/

Prozaik, redaktor i publicysta. Mieszka w Krakowie. Współautor zbiorów opowiadań: "Piknik w piekle" (2004), "Horrorarium" (2006), "Twarze szatana" (2009), "Chory, chorzy, trup" (2011) i "Lek na lęk" (2011), a także powieści "Siedlisko" (2009), "Koszmar na miarę" (2010), "Efemeryda" (2011), "Wojna świrów" (2014). Autor powieści: "Podwójna pętla" (2013) oraz zbioru opowiadań "Femme fatale" (2015). Jego utwory znalazły się w licznych antologiach, m.in. "City", "Halloween" czy "Księga strachu". Tłumaczony na angielski, rosyjski, czeski i słowacki. Na podstawie opowiadania, które napisał z Łukaszem Śmiglem, powstał film "Head to Love" wyreżyserowany przez Amerykanina Vana Kassabiana.

Grzegorz Gajek

Grzegorz Gajek

https://gajekgreg.wordpress.com/

Urodzony 28 lipca A.D. 1987. Z wykształcenia kulturoznawca, z zamiłowania mitolog. Autor powieści „Szaleństwo przychodzi nocą”, „Ciemna strona księżyca” i „Malowidło”. Jego teksty ukazywały się w popularnych czasopismach (Fantastyka Wydanie Specjalne, SFFiH oraz Magazyn fantastyczny) i e-zinach (Esensja, Qfant), a także w różnych antologiach (m.in. „31.10. Wioska przeklętych”, „Księga wampirów”, „Вizarro Bazar”, „Zombiefilia”). Zagorzały fan Wielkiej Trójcy: Lema, Lovecrafta i Tolkiena oraz reprezentowanych przez nich gatunków fantastyki. Prywatnie fajczarz, muzykant od siedmiu boleści i amator gier bez prądu.

Kamil Borek

Kamil Borek

http://myszmasz.pl/

Gamer, serialowy nałogowiec, miłośnik filmów wszelakich. Niepoprawny prokrastynator i rozdzielacz uwagi. Gdy nie jest potrzebny w Kobarcie, tłumaczy co się da i uczy angielskiego kogo się da. Nie lubi pisać o sobie. Gdyby go było stać mieszkałby w domu zrobionym z planszówek.