Halloween Special 2016

W sto pią­tym tygo­dniu nada­wa­nia Nawie­dzo­ny Pod­cast odwie­dzi­ło pokaź­ne gro­no fanów sze­ro­ko poję­tej gro­zy. W tym spe­cjal­nym, oko­licz­no­ścio­wym odcin­ku usły­szy­cie oprócz dwóch pro­wa­dzą­cych tak­że ich – UWAGA! – szes­na­ścio­ro gości pole­ca­ją­cych fil­my, książ­ki, gry i inne tek­sty kul­tu­ry na Hal­lo­we­en. Ponad­to pozna­cie odpo­wie­dzi na wie­le pytań, m.in.: czy Woj­tek Gunia lubi lite­rac­kie posta­po? Jaki film gro­zy oglą­da­ła mama Isca? Co o współ­cze­snym kinie gro­zy sądzi Łukasz Radec­ki? Jaki zespół pole­ca Jacek Brze­zow­ski? Dla­cze­go Sick zale­ca oglą­dać cra­py w cza­sie Hal­lo­we­en? Jaki jest naj­lep­szy hor­ror w histo­rii zda­niem Paw­ła Matei? Co oglą­da Cru­sia do popcor­nu? A w co gra Dah­man? Jak Misia­el połą­czy hor­ror i Power Ran­gers? Jaki film z Bel­lą Lugos­sim pole­ci twór­ca legen­dar­ne­go Skle­pi­ku z hor­ro­ra­mi? Czy Piotr Boro­wiec lubi Dra­cu­lę Sto­ke­ra? Jak zgi­nął Żar­łok w Nie­do­wi­dach? Czy Man­do zasko­czy wszyst­kich i jed­nak zała­pie się na to nagra­nie? To i wie­le, wie­le, wie­le wię­cej… tyl­ko w Nawie­dzo­nym Pod­ca­ście i na Kon­glo­me­ra­cie Podcastowym!

Wystę­py gości:

  • Krzysz­tof „Kor­sarz” Biliń­ski: 13:54
  • Piotr Boro­wiec: 19:11
  • Jacek Brze­zow­ski: 24:47
  • Agniesz­ka Bro­dzik: 33:40
  • Damian „Dah­man” Paluch: 35:27
  • Woj­ciech Gunia: 45:26
  • Tomasz Lew­gowd: 53:53
  • Paweł Mate­ja: 1:02:19
  • Michał Ochnik: 01:07:11
  • Kamil Borek oraz Anna „Mysza” Pio­trow­ska: 1:09:55
  • Łukasz Radec­ki: 1:15:16
  • Jacek Rokosz: 1:20:01
  • Rafał Siciń­ski: 1:28:51
  • Łukasz „Żar­łok” Sku­ra”: 1:34:15
  • Hubert „Man­do” Span­dow­ski: 1:43:22

Pod­cast uka­zał się pier­wot­nie na blo­gu Nekro­po­li­tan. Sko­men­tuj pod pier­wot­nym postem!

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.

Krzysztof "Korsarz" Biliński

Urodzony w 1978 roku w Nowej Rudzie miłośnik horroru i science-fiction. Twórca, muzyk i autor tekstów w projekcie KORSARZ. Redaktor techniczny i autor artykułów w kwartalniku „OkoLica Strachu” poświęconym literaturze grozy. Dziennikarz muzyczny współpracujący dawniej z magazynem „Atmospheric” a obecnie piszący dla „Oldschool Metal Maniac”. Zajmuje się fotografią, filmem, muzyką i masteringiem cyfrowym dźwięku. Kompozytor soundtracku do gry komputerowej „Hostile Dimension”. Reżyser krótkometrażowego „Ja cię kocham, a ty kpisz” będącego połączeniem humoreski oraz horroru. Jako poeta ma na swoim koncie zbiory „Legenda Utracona” (1997), „Czarne Róże Melancholii” (1997) oraz „Sympozjon przedśmiertne – Apogeum Nocy” (2004). W latach 2006 – 2011 prowadził audycję radiową „Misterium Dźwięku i Słowa” najpierw na antenie Radia Bez Kitu, a następnie Radia Panteon. Obecnie powrócił do działalności radiowej i na antenie Radia Panteon tworzy audycję „Misterium Grozy” poświęconą literaturze fantastycznej.

Kamil Borek

https://www.podsluchane.pl/

Zamienia angielskie słówka na polskie. Czasem na odwrót. Rzuca kostkami i udaje ryboludzi na wizji w Sesjach na Podsłuchu

Piotr Borowiec

Studiował prawo na Uniwersytecie Rzeszowskim. Ojciec Alicji i Julii, fan klasycznej literatury grozy i muzyki rockowej. Jest stałym współpracownikiem bloga Okiem na Horror, na którym, w 2014 roku w konkursie Horror na Debiut, jego opowiadanie Czwarte użycie noża zajęło II miejsce. Swoje teksty publikował w magazynach Krypta, Histeria, Grabarz Polski oraz na Szortalu. Jest autorem zbioru "Wszystkie białe damy" i twórcą fanpage'a Klasyczna Literatura Grozy

Agnieszka Brodzik

http://www.carpenoctem.pl

Uzależniona od kawy miłośniczka dobrego jedzenia i dobrej lektury. Filolożka z powołania, tłumaczka z zawodu, wielbicielka grozy z wyboru, a naczelna Carpe Noctem niejako przy okazji.

Jacek Brzezowski

http://tchnieniegrozy.pl

Twórca jednego z najstarszych polskich podcastów, który w ramach Tchnienia Grozy od blisko 10 lat serwuje nam audio interpretacje różnorodnych opowiadań grozy.

Wojciech Gunia

http://labiryntzlisci.blogspot.com/

Absolwent Wydziału Polonistyki UJ. Debiutował w 2014 roku zbiorem opowiadań "Powrót", uznanym przez wielu czytelników i krytykę za jedną z najoryginalniejszych i najlepszych książek polskiej grozy ostatnich lat. W swej twórczości unika rekwizytów typowych dla współczesnego horroru, skupiając się na sugestywnym odmalowaniu psychiki bohaterów, udręczonych bezsilnością wobec świata - niezrozumiałego, absurdalnego, przepełnionego okrucieństwem i obciążonego przemijalnością.

Tomasz Lewgowd

http://iscariote.pl/

Miłośnik fantastyki i komiksów, który ma gorącą nadzieję, że czytnik ebooków niedługo stanie się standardem w każdym domu. Dodatkowo zawzięty kinoman nastawiony na kino amerykańskie i azjatyckie. Prowadzi bloga oraz autorską audycję popkulturową „Nerdoza” w Studenckim Radiu Żak Politechniki Łódzkiej.

Paweł Mateja

http://carpenoctem.pl

Redaktor Carpe Noctem, pisarz, Ślązak, informatyk.

Michał Ochnik

http://mistycyzmpopkulturowy.blogspot.com/

Pisarz, scenarzysta komiksowy i słuchowiskowy, bloger. Beznadziejny fan fantastyki, klasycznych animacji studia Warner Bros.

Damian "Dahman" Paluch

http://www.fantasmagieria.net/

Były amigowiec, który mimo przesiadki na pc, a później na konsole, nigdy nie przestał być wierny pierwszej miłości. Guru polskiego podcastu o grach. Wielokrotny zwycięzca prestiżowej nagrody podcaster roku w kategorii - audycje o grach komputerowych i nie tylko. Twórca Najpodcastu, znanego w pewnych kręgach jako Fantasmagieria, czyli jednego z najdłużej nadawanych polskich podcastów, będącego od 2008 roku niezmienną inspiracją dla pokoleń podcasterów.

Anna "Mysza" Piotrowska

https://www.podsluchane.pl/

Tłumaczka audiowizualna. Podcasterka. Fangirl. Bilingual and Bisexual. Lubi popkulturę, RPG-i, wampiry i mnóstwo pomniejszych zainteresowań. Puchaty gryzoń Internetów. Zaimki: ona/jej

Łukasz Radecki

http://lukaszradecki.blogspot.com/

Nauczyciel, pisarz, muzyk, redaktor. Autor zbiorów opowiadań "Kraina bez powrotu: Opowieści Niesamowite" i "Horror Klasy B", cyklu "Bóg Horror Ojczyzna" i współautor zbiorów opowiadań "Lek na lęk" (z Kazimierzem Kyrczem) i "Pradawne zło" (z Robertem Cichowlasem) oraz powieści "Miasteczko" i "Zombie.pl" (dwie ostatnie z Robertem Cichowlasem). Zrealizował także muzykę do kilku horrorów, gier i serialu "Oblicza mroku". Tworzy w zespołach metalowych Acrybia, Damage Case i Wilcy. Mąż i ojciec. Mieszka w Krzyżanowie pod Malborkiem.

Jacek Rokosz

http://www.strefamrokupodcast.pl/

Doktor sztuki filmowej, absolwent łódzkiej filmówki, z wykształcenia reżyser filmów animowanych. Wykłada na macierzystej uczelni i na Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie, gdzie jest prodziekanem. Jego specjalnością są filmy klasy B, którym poświęcił doktorat. Popularyzuje złe filmy m.in. na festiwalach Transatlantyk w Poznaniu i Cropp Kultowe w Katowicach. Współpracuje z warszawskim kinem Muranów, gdzie od lat prezentuje najgorsze filmy świata.

Rafał Siciński

http://brzuchwieloryba.blogspot.com

Urodziłem się w połowie lat 80tych i tamta dekada jest najbliższa mojemu sercu. Lubię popkulturę w prawie wszystkich jej przejawach (poza tańcem w telewizji i programami reality show). Jestem miłośnikiem dobrej fantastyki: przede wszystkim horroru i science fiction.

Hubert Spandowski

http://radio-sk.blogspot.com/

Fanatyk Stephena Kinga. Współautor polskiego serwisu Kinga. Miłośnik filmu (głównie fantastyki i B-klasowych horrorów), nałogowy pochłaniacz seriali, książek i komiksów. Nieuleczalny kolekcjoner. Bywalec konwentów lubiący integrację miedzyfandomową. Wielki fan Star Wars w każdej postaci.

Łukasz Skura

Kiedyś SKura, dzisiaj już Żarłok - pożera filmy, książki, płyty a przede wszystkim testuje dobre i złe żarcie na ŻTV. W wolnych chwilach katuje ludzi swoją niestrawną gitarą.