Halloween Special 2016

W sto pią­tym tygo­dniu nada­wa­nia Nawie­dzo­ny Pod­cast odwie­dzi­ło pokaź­ne gro­no fanów sze­ro­ko poję­tej gro­zy. W tym spe­cjal­nym, oko­licz­no­ścio­wym odcin­ku usły­szy­cie oprócz dwóch pro­wa­dzą­cych tak­że ich – UWAGA! – szes­na­ścio­ro gości pole­ca­ją­cych fil­my, książ­ki, gry i inne tek­sty kul­tu­ry na Hal­lo­we­en. Ponad­to pozna­cie odpo­wie­dzi na wie­le pytań, m.in.: czy Woj­tek Gunia lubi lite­rac­kie posta­po? Jaki film gro­zy oglą­da­ła mama Isca? Co o współ­cze­snym kinie gro­zy sądzi Łukasz Radec­ki? Jaki zespół pole­ca Jacek Brze­zow­ski? Dla­cze­go Sick zale­ca oglą­dać cra­py w cza­sie Hal­lo­we­en? Jaki jest naj­lep­szy hor­ror w histo­rii zda­niem Paw­ła Matei? Co oglą­da Cru­sia do popcor­nu? A w co gra Dah­man? Jak Misia­el połą­czy hor­ror i Power Ran­gers? Jaki film z Bel­lą Lugos­sim pole­ci twór­ca legen­dar­ne­go Skle­pi­ku z hor­ro­ra­mi? Czy Piotr Boro­wiec lubi Dra­cu­lę Sto­ke­ra? Jak zgi­nął Żar­łok w Nie­do­wi­dach? Czy Man­do zasko­czy wszyst­kich i jed­nak zała­pie się na to nagra­nie? To i wie­le, wie­le, wie­le wię­cej… tyl­ko w Nawie­dzo­nym Pod­ca­ście i na Kon­glo­me­ra­cie Podcastowym!

Wystę­py gości:

 • Krzysz­tof „Kor­sarz” Biliń­ski: 13:54
 • Piotr Boro­wiec: 19:11
 • Jacek Brze­zow­ski: 24:47
 • Agniesz­ka Bro­dzik: 33:40
 • Damian „Dah­man” Paluch: 35:27
 • Woj­ciech Gunia: 45:26
 • Tomasz Lew­gowd: 53:53
 • Paweł Mate­ja: 1:02:19
 • Michał Ochnik: 01:07:11
 • Kamil Borek oraz Anna „Mysza” Pio­trow­ska: 1:09:55
 • Łukasz Radec­ki: 1:15:16
 • Jacek Rokosz: 1:20:01
 • Rafał Siciń­ski: 1:28:51
 • Łukasz „Żar­łok” Sku­ra”: 1:34:15
 • Hubert „Man­do” Span­dow­ski: 1:43:22

Pod­cast uka­zał się pier­wot­nie na blo­gu Nekro­po­li­tan. Sko­men­tuj pod pier­wot­nym postem!

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.

Krzysztof "Korsarz" Biliński

Urodzony w 1978 roku w Nowej Rudzie miłośnik horroru i science-fiction. Twórca, muzyk i autor tekstów w projekcie KORSARZ. Redaktor techniczny i autor artykułów w kwartalniku „OkoLica Strachu” poświęconym literaturze grozy. Dziennikarz muzyczny współpracujący dawniej z magazynem „Atmospheric” a obecnie piszący dla „Oldschool Metal Maniac”. Zajmuje się fotografią, filmem, muzyką i masteringiem cyfrowym dźwięku. Kompozytor soundtracku do gry komputerowej „Hostile Dimension”. Reżyser krótkometrażowego „Ja cię kocham, a ty kpisz” będącego połączeniem humoreski oraz horroru. Jako poeta ma na swoim koncie zbiory „Legenda Utracona” (1997), „Czarne Róże Melancholii” (1997) oraz „Sympozjon przedśmiertne – Apogeum Nocy” (2004). W latach 2006 – 2011 prowadził audycję radiową „Misterium Dźwięku i Słowa” najpierw na antenie Radia Bez Kitu, a następnie Radia Panteon. Obecnie powrócił do działalności radiowej i na antenie Radia Panteon tworzy audycję „Misterium Grozy” poświęconą literaturze fantastycznej.

Kamil Borek

http://myszmasz.pl/

Gamer, serialowy nałogowiec, miłośnik filmów wszelakich. Niepoprawny prokrastynator i rozdzielacz uwagi. Gdy nie jest potrzebny w Kobarcie, tłumaczy co się da i uczy angielskiego kogo się da. Nie lubi pisać o sobie. Gdyby go było stać mieszkałby w domu zrobionym z planszówek.

Piotr Borowiec

Studiował prawo na Uniwersytecie Rzeszowskim. Ojciec Alicji i Julii, fan klasycznej literatury grozy i muzyki rockowej. Jest stałym współpracownikiem bloga Okiem na Horror, na którym, w 2014 roku w konkursie Horror na Debiut, jego opowiadanie Czwarte użycie noża zajęło II miejsce. Swoje teksty publikował w magazynach Krypta, Histeria, Grabarz Polski oraz na Szortalu. Jest autorem zbioru "Wszystkie białe damy" i twórcą fanpage'a Klasyczna Literatura Grozy

Agnieszka Brodzik

http://www.carpenoctem.pl

Uzależniona od kawy miłośniczka dobrego jedzenia i dobrej lektury. Filolożka z powołania, tłumaczka z zawodu, wielbicielka grozy z wyboru, a naczelna Carpe Noctem niejako przy okazji.

Jacek Brzezowski

http://tchnieniegrozy.pl

Twórca jednego z najstarszych polskich podcastów, który w ramach Tchnienia Grozy od blisko 10 lat serwuje nam audio interpretacje różnorodnych opowiadań grozy.

Wojciech Gunia

http://labiryntzlisci.blogspot.com/

Absolwent Wydziału Polonistyki UJ. Debiutował w 2014 roku zbiorem opowiadań "Powrót", uznanym przez wielu czytelników i krytykę za jedną z najoryginalniejszych i najlepszych książek polskiej grozy ostatnich lat. W swej twórczości unika rekwizytów typowych dla współczesnego horroru, skupiając się na sugestywnym odmalowaniu psychiki bohaterów, udręczonych bezsilnością wobec świata - niezrozumiałego, absurdalnego, przepełnionego okrucieństwem i obciążonego przemijalnością.

Tomasz Lewgowd

http://iscariote.pl/

Miłośnik fantastyki i komiksów, który ma gorącą nadzieję, że czytnik ebooków niedługo stanie się standardem w każdym domu. Dodatkowo zawzięty kinoman nastawiony na kino amerykańskie i azjatyckie. Prowadzi bloga oraz autorską audycję popkulturową „Nerdoza” w Studenckim Radiu Żak Politechniki Łódzkiej.

Paweł Mateja

http://carpenoctem.pl

Redaktor Carpe Noctem, pisarz, Ślązak, informatyk.

Michał Ochnik

http://mistycyzmpopkulturowy.blogspot.com/

Pisarz, scenarzysta komiksowy i słuchowiskowy, bloger. Beznadziejny fan fantastyki, klasycznych animacji studia Warner Bros.

Damian "Dahman" Paluch

http://www.fantasmagieria.net/

Były amigowiec, który mimo przesiadki na pc, a później na konsole, nigdy nie przestał być wierny pierwszej miłości. Guru polskiego podcastu o grach. Wielokrotny zwycięzca prestiżowej nagrody podcaster roku w kategorii - audycje o grach komputerowych i nie tylko. Twórca Najpodcastu, znanego w pewnych kręgach jako Fantasmagieria, czyli jednego z najdłużej nadawanych polskich podcastów, będącego od 2008 roku niezmienną inspiracją dla pokoleń podcasterów.

Anna "Mysza" Piotrowska

http://myszamovie.pl

Fangirl pełną gębą. Geek z przypadku. Nerdette z wyboru. Bezwstydnie posługuje się językiem angielskim i nie zamierza przestać. Uzależniona od seriali, co jest o tyle problematyczne, że regularnie ogląda ich ponad 70, a ciągle dochodzą nowe. Chora na słomiany zapał i krótki okres koncentracji, godny Golden Retrievera z ADHD. Leniwiec to jej sekretne zwierzę totemowe. Łatwo kochliwa fandomowo, najchętniej weszłaby w poligamiczny związek z 1/3 wszystkich Hollywoodzkich aktorów (płci obojga). Nie wyobraża sobie życia bez muzyki, bo jak to ujął Nietzsche: „life would be senseless without it”. Cierpi na zaawansowane gustus eclecticus, które pozwala jej pochłaniać całą popkulturę bez względu na jej domniemaną jakość. Zawzięcie będzie bronić swojego prawa do posiadania takich, a nie innych opinii, nawet jeśli są naiwne, głupie, niepopularne i/lub błędne. Szczęśliwa dziewczyna gamera. Przyjaciółka. Córka. Fanka. Tłumaczka. Kolejność dowolna. Autorka bloga Mysza Movie, Współgospodarz podcastu Myszmasz i kanału YT Myszozwierz.

Łukasz Radecki

http://lukaszradecki.blogspot.com/

Nauczyciel, pisarz, muzyk, redaktor. Autor zbiorów opowiadań "Kraina bez powrotu: Opowieści Niesamowite" i "Horror Klasy B", cyklu "Bóg Horror Ojczyzna" i współautor zbiorów opowiadań "Lek na lęk" (z Kazimierzem Kyrczem) i "Pradawne zło" (z Robertem Cichowlasem) oraz powieści "Miasteczko" i "Zombie.pl" (dwie ostatnie z Robertem Cichowlasem). Zrealizował także muzykę do kilku horrorów, gier i serialu "Oblicza mroku". Tworzy w zespołach metalowych Acrybia, Damage Case i Wilcy. Mąż i ojciec. Mieszka w Krzyżanowie pod Malborkiem.

Jacek Rokosz

http://www.strefamrokupodcast.pl/

Doktor sztuki filmowej, absolwent łódzkiej filmówki, z wykształcenia reżyser filmów animowanych. Wykłada na macierzystej uczelni i na Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie, gdzie jest prodziekanem. Jego specjalnością są filmy klasy B, którym poświęcił doktorat. Popularyzuje złe filmy m.in. na festiwalach Transatlantyk w Poznaniu i Cropp Kultowe w Katowicach. Współpracuje z warszawskim kinem Muranów, gdzie od lat prezentuje najgorsze filmy świata.

Rafał Siciński

http://brzuchwieloryba.blogspot.com

Urodziłem się w połowie lat 80tych i tamta dekada jest najbliższa mojemu sercu. Lubię popkulturę w prawie wszystkich jej przejawach (poza tańcem w telewizji i programami reality show). Jestem miłośnikiem dobrej fantastyki: przede wszystkim horroru i science fiction.

Hubert Spandowski

http://radio-sk.blogspot.com/

Fanatyk Stephena Kinga. Współautor polskiego serwisu Kinga. Miłośnik filmu (głównie fantastyki i B-klasowych horrorów), nałogowy pochłaniacz seriali, książek i komiksów. Nieuleczalny kolekcjoner. Bywalec konwentów lubiący integrację miedzyfandomową. Wielki fan Star Wars w każdej postaci.

Łukasz Skura

Kiedyś SKura, dzisiaj już Żarłok - pożera filmy, książki, płyty a przede wszystkim testuje dobre i złe żarcie na ŻTV. W wolnych chwilach katuje ludzi swoją niestrawną gitarą.