Dziwna pogoda

Czte­ry tek­sty. Czte­ry gło­sy. Dziś w Kar­pio­wym Pod­ca­ście Aga, Kin­go­wiec, Jer­ry i Szy­mas zre­cen­zu­ją dla Was naj­now­szy zbiór opo­wia­dań Joego Hil­la, tj. „Dziw­ną pogo­dę”. Czy syn Ste­phe­na Kin­ga dobrze radzi sobie z krót­szą for­mą pro­za­tor­ską? Któ­re opo­wia­da­nie zro­bi­ło na nas naj­więk­sze wra­że­nie? Czy „Zdję­cie” to tak napraw­dę tekst Kin­ga? Co kry­je w sobie finał „Nała­do­wa­ne­go”? Jak absur­dal­ny punkt wyj­ścia „Wnie­bo­wzię­te­go” stał się pod­sta­wą uda­nej opo­wie­ści? Czy „Deszcz” koń­czy się tak dobrze, jak zaczy­na? Posłuchajcie.

Pod­cast uka­zał się pier­wot­nie w ser­wi­sie Car­pe Noc­tem. Sko­men­tuj pod pier­wot­nym postem!

Agnieszka Brodzik

http://www.carpenoctem.pl

Uzależniona od kawy miłośniczka dobrego jedzenia i dobrej lektury. Filolożka z powołania, tłumaczka z zawodu, wielbicielka grozy z wyboru, a naczelna Carpe Noctem niejako przy okazji.

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Sebastian Kubańczyk

https://kingowiec.pl

Fanatyk Kinga i zapalony czytacz Maberry'ego, Ketchuma, Strauba i pulpy rodem z lat 80-tych i 90-tych, na której się wychował. Regularnie wraca do "Podziemnego kręgu", "Szklanej pułapki" i "Zaginionego Horyzontu", nie gardzi ani kinem ambitnym, ani główno(i gówno)nurtowym. Zawsze wyczekuje nowej płyty KULTU, zdarza mu się godzinami słuchać Goblina czy Carpentera (ocierając co jakiś czas łezkę w oku). Podcastuje tylko gościnnie.

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.