Wiedźmin. Drugie omówienie pierwszego sezonu

W 2019 roku saga Andrze­ja Sap­kow­skie­go w koń­cu docze­ka­ła się mię­dzy­na­ro­do­wej ekra­ni­za­cji, a na Net­flik­sie zago­ścił serial „The Wit­cher”. Jak oce­nia­my Hen­ry­’e­go Cavil­la w roli Geral­ta z Rivii? Czy Anya Cha­lo­tra to nasza Yen? Kogo iry­to­wał efekt fla­ry? Czy net­flik­so­wy smok jest lep­szy od pol­skie­go? Na ile god­nie Joey Batey zastą­pił Zama­chow­skie­go? Czy twór­cy nie prze­sa­dzi­li z uka­za­niem sek­su i prze­mo­cy? Ile razy w jed­nym pod­ca­ście Jer­ry wspo­mni show­run­ner­kę? Posłuchajcie.

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Bogusia Szewczyk

Z wykształcenia dziennikarka, z zamiłowania księgarka, z przypadku podcasterka. Wieczna entuzjastka wszystkiego, co ma związek z sensacją i szeroko rozumianą fantastyką. Fanka The X files na zawsze!! Niereformowalna gaduła, gotowa zamęczyć was rozedrganym z emocji słowotokiem.

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.