Urodzinowy specjał

Led­wo roz­po­czę­li­śmy dzia­łal­ność pod szyl­dem Kon­glo­me­ra­tu pod­ca­sto­we­go, a już stuk­nę­ły nam dwa lata nada­wa­nia. Wypa­da­ło­by zatem poświę­to­wać! 🙂 Z oka­zji uro­dzin posta­no­wi­li­śmy zro­bić coś nie­ty­po­we­go i poroz­ma­wiać o tym, dla­cze­go w zasa­dzie nagry­wa­my i słu­cha­my pod­ca­stów. Jak zaczy­na­li­śmy, za co lubi­my to medium i inne takie. Ale cóż to za impre­za bez gości, zapy­ta­cie? O tym też pomy­śle­li­śmy i zapro­si­li­śmy do wspól­ne­go nagra­nia zacne gro­no popkul­tu­ro­wych pod­ca­ste­rek i pod­ca­ste­rów. Tra­dy­cyj­nie pod­ca­sto­wa brać sta­nę­ła na wyso­ko­ści zada­nia i w związ­ku z tym mamy przy­jem­ność zapro­sić Was na uro­dzi­no­wy spe­cjał 🙂 Zaczy­na­my redak­cyj­nym sek­ste­tem, a następ­nie odda­je­my głos gościom, któ­rych listę znaj­dzie­cie poniżej:

0:44:32 – Cine­ma Post Cast (Adrian Burz i Grze­gorz Narożny)
0:49:49 – Prze­kła­da­ny Podcast/Karpiowy Pod­cast (Agniesz­ka Brodzik)
0:57:26 – Stre­fa Mro­ku Pod­cast / Book Busters (Jacek Rokosz, Rafał Jasiń­ski, Arek Trędowski)
1:04:58 – K‑Pok / Gniaz­do Świa­tów (Bar­tek Biedrzycki)
1:09:55 – Ham­me­rze­it Pod­cast / StarWars.pl Pod­cast (Hubert Haf­ke, Filip Grabski)
1:14:39 – Kar­pio­wy Pod­cast (Paweł Mateja)
1:17:52 – Kadr ci w oko (Andrzej Nowak, Krzysz­tof Tymczyński)
1:23:15 – Fan­ta­sma­gie­ria (Damian Paluch)
1:29:13 – Masa Kul­tu­ry (Michał Kowal, Szy­mon Adamus)

Hubert Spandowski

http://radio-sk.blogspot.com/

Fanatyk Stephena Kinga. Współautor polskiego serwisu Kinga. Miłośnik filmu (głównie fantastyki i B-klasowych horrorów), nałogowy pochłaniacz seriali, książek i komiksów. Nieuleczalny kolekcjoner. Bywalec konwentów lubiący integrację miedzyfandomową. Wielki fan Star Wars w każdej postaci.

Bogusia Szewczyk

Z wykształcenia dziennikarka, z zamiłowania księgarka, z przypadku podcasterka. Wieczna entuzjastka wszystkiego, co ma związek z sensacją i szeroko rozumianą fantastyką. Fanka The X files na zawsze!! Niereformowalna gaduła, gotowa zamęczyć was rozedrganym z emocji słowotokiem.

Łukasz Skura

Kiedyś SKura, dzisiaj już Żarłok - pożera filmy, książki, płyty a przede wszystkim testuje dobre i złe żarcie na ŻTV. W wolnych chwilach katuje ludzi swoją niestrawną gitarą.

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Rafał Siciński

http://brzuchwieloryba.blogspot.com

Urodziłem się w połowie lat 80tych i tamta dekada jest najbliższa mojemu sercu. Lubię popkulturę w prawie wszystkich jej przejawach (poza tańcem w telewizji i programami reality show). Jestem miłośnikiem dobrej fantastyki: przede wszystkim horroru i science fiction.

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.

Adrian Burz

http://pelnasala.pl/cinema-post-cast/

Miłośnik X muzy w całej jej okazałości. Rano obejrzy Felliniego, wieczorem "Rekinado", a potem całą noc będzie bronił obu tych produkcji przed hejterami. Stały bywalec festiwali filmowych, kochający odkrywać, co jeszcze kino ma do zaoferowania. Redaktor portalu Pełna sala i współtwórca podcastu Cinema Post Cast.

Grzegorz Narożny

http://pelnasala.pl/cinema-post-cast/

Nałogowy gracz, który pewnego dnia postanowił zostać kinomanem. Ceni sobie eksperymenty formalne, komiksową przesadę i rozkoszną eksploatację. Na ekranie chętnie przygląda się też zmaganiom jednostki z własnymi demonami. Pasjonat rzemieślniczego piwa i uzależniony od zielonej herbaty marzyciel. Redaktor portalu Pełna Sala, współtwórca podcastu Cinema Post Cast oraz stały gość #Kolaudacja: Show.

Agnieszka Brodzik

http://www.carpenoctem.pl

Uzależniona od kawy miłośniczka dobrego jedzenia i dobrej lektury. Filolożka z powołania, tłumaczka z zawodu, wielbicielka grozy z wyboru, a naczelna Carpe Noctem niejako przy okazji.

Jacek Rokosz

http://www.strefamrokupodcast.pl/

Doktor sztuki filmowej, absolwent łódzkiej filmówki, z wykształcenia reżyser filmów animowanych. Wykłada na macierzystej uczelni i na Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie, gdzie jest prodziekanem. Jego specjalnością są filmy klasy B, którym poświęcił doktorat. Popularyzuje złe filmy m.in. na festiwalach Transatlantyk w Poznaniu i Cropp Kultowe w Katowicach. Współpracuje z warszawskim kinem Muranów, gdzie od lat prezentuje najgorsze filmy świata.

Rafał Jasiński

https://thetwilightarea.wordpress.com/

Współprowadzący podcastu Reader Initiative oraz Strefa Mroku Podcast. O "Strefie Mroku" pisze również cykl artykułów dla serwisu Serialomaniak.

Arkadiusz Trędowski

Rocznik 70. Człowiek renesansu, miłośnik lotnictwa, historii, książek, filmów, żużla i jeszcze paru innych rzeczy. Podcaster od 2008 roku. W tym momencie bez podcasterskiego etatu.

Bartek Biedrzycki

http://www.gniazdoswiatow.net/category/podcasty/

Scenarzysta, wydawca i publicysta komiksowy, podcaster, autor fantastyki. Pod wieloma względami jest reliktem. Urodził się w latach 70., ale ludowa rzeczywistość, do której wychowywano go w latach 80., nigdy nie nadeszła. Grał w gry na 8-bitowym Atari, a klocki Lego znał głównie z Pewexu. Był nauczycielem i żołnierzem, pracował w nocnych klubach i telewizji, w końcu rzucił wszystko i poszedł robić do prywatnej korporacji. Fantastykę poznał dzięki przygodom pilota Pirxa, ale zaczytywał się także w wielotomowych sagach fantasy. Zanim zaczął publikować książki, pisał i wydawał komiksy, zajmował się publicystyką oraz nagrał kilkaset audycji mówionych. Lubi mięso, robienie zdjęć i rozbiórki mostów drogowych.

Filip Grabski

https://hammerzeit.pl/

Mój rocznik jest dobry i książkowy - 1984. Mimo 30+ nadal uwielbiam lasery, wybuchy, dinozaury i kosmitów. Jestem dobrym mężem, dobrym graczem (pecety i single-player for life!), dobrym pochłaniaczem popkultury i niezłym słuchaczem ciężkiego grania. No i namiętnie podcastuję z obecnym poniżej Hubertem.

Hubert Hafke

https://hammerzeit.pl/

Rocznik '84. Na co dzień robi Internety i wychowuje swojego następcę. Niestrudzenie nagrywa (z tym drugim gościem) wybitnie popkulturowy podcast Hammerzeit. Od lat śledzi (prawie) wszystko, co ma związek z Gwiezdnymi wojnami. Zbiera komiksy i figurki. A jak wystarczy czasu, chodzi do kina na dobre filmy (zazwyczaj z laserami).

Paweł Mateja

http://carpenoctem.pl

Redaktor Carpe Noctem, pisarz, Ślązak, informatyk.

Krzysztof Tymczyński

https://www.youtube.com/channel/UCMyFBxpvzgp128-LevRNsuQ

Twórca bloga Image Comics Journal, współtwórca DCManiaka i podcastu Kadr Ci w oko! oraz jeden z adminów fan-page'a Wielkiej Kolekcji Komiksów DC.

Damian "Dahman" Paluch

http://www.fantasmagieria.net/

Były amigowiec, który mimo przesiadki na pc, a później na konsole, nigdy nie przestał być wierny pierwszej miłości. Guru polskiego podcastu o grach. Wielokrotny zwycięzca prestiżowej nagrody podcaster roku w kategorii - audycje o grach komputerowych i nie tylko. Twórca Najpodcastu, znanego w pewnych kręgach jako Fantasmagieria, czyli jednego z najdłużej nadawanych polskich podcastów, będącego od 2008 roku niezmienną inspiracją dla pokoleń podcasterów.

Michał Kowal

http://masakultury.pl

Ojciec założyciel podcastu Masa Kultury. Fan popkultury. Uwielbia grać, czytać i oglądać filmy. W skrócie - introwertyczny eskapista. Zakochany po uszy w spaghetti westernach Sergio Leone, Indianie Jones i Powrocie do Przyszłości.

Szymon Adamus

http://Obywatelhd.pl

Bloger z aspiracjami na YouTubera, pisarza i twórcę gier, który obiecał sobie, że niedługo coś z tymi aspiracjami zrobi. Współtwórca podcastu Masa Kultury, któremu niedawno stuknęła setka, bloga ObywatelHD, najlepszego bloga o telewizorach w Polsce, autor powieści "Trójka" i dwóch komiksów. Wierzy, że życie jest piękne, a ludzie wspaniali.