GODAI x KORSARZ. Konwentowy strumień świadomości

W sobot­ni, wrze­śnio­wy, kon­wen­to­wy wie­czór Bar­tek Bie­drzyc­ki z Gniaz­da świa­tów i Krzysz­tof Biliń­ski z Wydaw­nic­twa IX mie­li udzie­lić Szy­ma­so­wi krót­kie­go wywia­du. Pier­wot­nie roz­mo­wa doty­czy­ła tego­rocz­nej edy­cji Kapi­tu­la­rza, ale szyb­ko zeszła na inne tory. Ska­cząc z tema­tu na temat, prze­cho­dząc z jed­nej dygre­sji w kolej­ną, Godai i Kor­sarz dys­ku­to­wa­li przez bli­sko 40 minut o trwa­ło­ści dóbr kul­tu­ry, kano­nach w fan­do­mach, naj­lep­szych opo­wia­da­niach o Cona­nie, fety­szy­zo­wa­niu czy­tel­nic­twa czy wyko­rzy­sty­wa­niu auto­tu­ne­’a i AI. Ta część roz­mo­wy nie­ko­niecz­nie paso­wa­ła do rela­cji, ale sta­no­wi cie­ka­wy przy­kład kon­wen­to­we­go stru­mie­nia świa­do­mo­ści, czy­li sytu­acji, w któ­rej dwóch ner­dów z rado­ścią dzie­li się przy piwie swo­imi prze­my­śle­nia­mi na tema­ty prze­róż­ne, dla­te­go też Szy­mas posta­no­wił wydzie­lić ją i zapre­zen­to­wać Wam jako auto­no­micz­ny pod­cast. Dla­cze­go Godai krę­ci nosem na YT oraz na hype na „The Boys” i „Black Mir­ror”? W jakich oko­licz­no­ściach Kor­sarz tra­fił na pierw­szy kon­went w życiu? Któ­rą powieść Kin­ga Godai darzy naj­więk­szą sym­pa­tią? Jak Goł­kow­ski wypro­mo­wał Stru­gac­kich? Co łączy Nową Rudę z Auburn w Kali­for­nii, a Kor­sa­rza z Clar­kiem Ash­to­nem Smi­them? Posłuchajcie!

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Krzysztof "Korsarz" Biliński

Urodzony w 1978 roku w Nowej Rudzie miłośnik horroru i science-fiction. Twórca, muzyk i autor tekstów w projekcie KORSARZ. Redaktor techniczny i autor artykułów w kwartalniku „OkoLica Strachu” poświęconym literaturze grozy. Dziennikarz muzyczny współpracujący dawniej z magazynem „Atmospheric” a obecnie piszący dla „Oldschool Metal Maniac”. Zajmuje się fotografią, filmem, muzyką i masteringiem cyfrowym dźwięku. Kompozytor soundtracku do gry komputerowej „Hostile Dimension”. Reżyser krótkometrażowego „Ja cię kocham, a ty kpisz” będącego połączeniem humoreski oraz horroru. Jako poeta ma na swoim koncie zbiory „Legenda Utracona” (1997), „Czarne Róże Melancholii” (1997) oraz „Sympozjon przedśmiertne – Apogeum Nocy” (2004). W latach 2006 – 2011 prowadził audycję radiową „Misterium Dźwięku i Słowa” najpierw na antenie Radia Bez Kitu, a następnie Radia Panteon. Obecnie powrócił do działalności radiowej i na antenie Radia Panteon tworzy audycję „Misterium Grozy” poświęconą literaturze fantastycznej.

Bartek Biedrzycki

http://www.gniazdoswiatow.net/category/podcasty/

Scenarzysta, wydawca i publicysta komiksowy, podcaster, autor fantastyki. Pod wieloma względami jest reliktem. Urodził się w latach 70., ale ludowa rzeczywistość, do której wychowywano go w latach 80., nigdy nie nadeszła. Grał w gry na 8-bitowym Atari, a klocki Lego znał głównie z Pewexu. Był nauczycielem i żołnierzem, pracował w nocnych klubach i telewizji, w końcu rzucił wszystko i poszedł robić do prywatnej korporacji. Fantastykę poznał dzięki przygodom pilota Pirxa, ale zaczytywał się także w wielotomowych sagach fantasy. Zanim zaczął publikować książki, pisał i wydawał komiksy, zajmował się publicystyką oraz nagrał kilkaset audycji mówionych. Lubi mięso, robienie zdjęć i rozbiórki mostów drogowych.