Śpiące Królewny

W przyszłości tak realistycznej i bliskiej, że mogłaby być współczesnością, coś dziwnego dzieje się z kobietami, które zasypiają: szczelnie owija je zwiewna substancja przypominająca kokon. Gdy ktoś je budzi, gdy obrastający je materiał zostaje naruszony bądź zerwany, uśpione kobiety wpadają w dziką furię i stają się szaleńczo agresywne; śpiąc, przenoszą się do innego świata − świata, w którym panuje harmonia, a konflikty są rzadkością. Tajemnicza Evie jest jednak odporna na błogosławieństwo, bądź klątwę, niezwykłej śpiączki. Czy jest medyczną anomalią, którą należy przebadać? A może demonem, którego trzeba zabić? Porzuceni mężczyźni, zdani na siebie i swoje coraz bardziej prymitywne odruchy, dzielą się na wrogie frakcje, niektórzy pragną zabić Evie, inni ją ocalić. Część wykorzystuje panujący chaos, by zemścić się na starych bądź nowych wrogach. W świecie nagle opanowanym przez mężczyzn wszyscy uciekają się do przemocy.

Jak co roku na jesieni mamy okazję zapoznać się z nową książką Stephena Kinga. Tegoroczna premiera zapowiadała się wyjątkowo, bo nie dość, że po paru latach zabawy w kryminał King miał powrócić do małomiasteczkowych klimatów z fantastyką w tle, to powieść została napisana wespół z synem Owenem. A jak prezentują się finalnie "Śpiące królewny"? Posłuchajcie!

Spis treści:

  • 0:00:22 - Wstęp (Mando)
  • 0:05:00 - Dyskusja na temat książki (Jerry i Burial)
  • 0:46:23 - Podsumowanie, monolog i tona dygresji (Mando)

 

Hubert Spandowski

http://radio-sk.blogspot.com/

Fanatyk Stephena Kinga. Współautor polskiego serwisu Kinga. Miłośnik filmu (głównie fantastyki i B-klasowych horrorów), nałogowy pochłaniacz seriali, książek i komiksów. Nieuleczalny kolekcjoner. Bywalec konwentów lubiący integrację miedzyfandomową. Wielki fan Star Wars w każdej postaci.

Michał Rakowicz

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.

  • Seba­stian Pasich

    „Gru­pa kobiet znaj­du­je się w jed­nym miej­scu i doga­du­je się” – ta książ­ka ma wię­cej ele­men­tów fan­ta­stycz­nych, niż się spodziewałem 🙂 

    Taki szo­wi­ni­stycz­ny żart dla prze­ciw­wa­gi. Dzię­ki za omó­wie­nie książ­ki mimo trud­niej­szych warun­ków technicznych.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6608754 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996