Mroczna Wieża

W końcu, po latach wyczekiwania, fani cyklu Mroczna Wieża, doczekali się filmowej adaptacji tej historii. Przy tak znaczącej premierze, postanowiliśmy zasiąść do omówienia tej produkcji w większym gronie.  Zapraszamy Was zatem na długą (niemal tak długą jak filmowa droga Rolanda) dyskusję, w której Mando, Burial i Jerry, wszyscy będący fanami cyklu, szczegółowo omawiają dzieło Nikolaja Arcela. Czy jest tak źle jak mówi Rotten Tomatoes? Jak mamy rozumieć to, że to kontynuacja, a nie ekranizacja książek? Co się udało, a które zmiany były niekorzystne? Czy czarnoskóry Roland okazał się strzałem w dziesiątkę, czy porażką? Jak wypadają nawiązania do innych dzieł Kinga i czy udało się twórcom dobrze zaprezentować mitologię tego świata? To wszystko i dużo więcej w dzisiejszym podcaście! Zachęcamy do posłuchania i podzielenia się swoimi wrażeniami, a jeśli nie mieliście okazji obejrzeć filmu podczas pokazów przedpremierowych to jutro czeka nas oficjalna premiera. Idźcie do kina by wyrobić sobie własne zdanie na temat tej produkcji. A potem wróćcie tu by się nim z nami podzielić.

Strefa spojlerowa: 0:35:13

Polecamy także podcasty uzupełniające:

oraz nasze recenzje tekstowe:

 

Hubert Spandowski

http://radio-sk.blogspot.com/

Fanatyk Stephena Kinga. Współautor polskiego serwisu Kinga. Miłośnik filmu (głównie fantastyki i B-klasowych horrorów), nałogowy pochłaniacz seriali, książek i komiksów. Nieuleczalny kolekcjoner. Bywalec konwentów lubiący integrację miedzyfandomową. Wielki fan Star Wars w każdej postaci.

Michał Rakowicz

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.

  • anty

    Idris rzą­dzi! A Mat­thew aż się pro­si o roz­wi­nię­cie skrzy­deł. Z MW czy­ta­łem tyl­ko 1 tom jak dotąd. Film się podo­bał jako lek­ka roz­ryw­ka, choć d… nie urwał, widać, że ogra­ni­czył go budżet. Poten­cjał widać.
    W dal­szej czę­ści pod­ca­stu spoj­lu­je­cie film czy książki?

    • Man­do­us

      Wiesz co, musiał­bym prze­słu­chać bo w sumie nie pamię­tam 😀 Ale w ciem­no strze­lam, że raczej film 😀

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6608553 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996