Masters of Horror cz. 5

W osiem­dzie­sią­tym pią­tym Nawie­dzo­nym Pod­ca­ście Jerry, Mando i Szy­mas powra­cają z długo nie­obecną na Nekro serią nagrań poświę­co­nych seria­lowi Mistrzo­wie Hor­roru. Zgod­nie z dotych­cza­sową tra­dy­cją oma­wiamy dla Was trzy kolejne epi­zody według chro­no­lo­gii Cari­smy, a więc seg­menty Jeni­fer, Prze­klęty i Futerka. Roz­ma­wiamy m.in. o Dario Argento, pory­wa­niu kobiet z psy­chia­tryka, sce­nach wykrę­ca­ją­cych mózg na drugą stronę, szo­pach z kosmosu oraz o wąt­pli­wej atrak­cyj­no­ści futer. Jerry i Mando są ze sobą dosyć zgodni, zaś Szy­mas, który wyraź­nie lubi mieć ciut odmienne zda­nie, nie­ustan­nie zwal­cza nad­mierny entu­zjazm lub też prze­sadne maru­dze­nie swo­ich kole­gów.

Tele­dysk Loafa, o któ­rym wspo­mi­nają Mando i Jerry
Komiks, na bazie któ­rego powstał sce­na­riusz do seg­mentu Jeni­fer

Pod­cast uka­zał się pier­wot­nie na blogu Nekro­po­li­tan. Sko­men­tuj pod pier­wot­nym postem!

 

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Hubert Spandowski

http://radio-sk.blogspot.com/

Fanatyk Stephena Kinga. Współautor polskiego serwisu Kinga. Miłośnik filmu (głównie fantastyki i B-klasowych horrorów), nałogowy pochłaniacz seriali, książek i komiksów. Nieuleczalny kolekcjoner. Bywalec konwentów lubiący integrację miedzyfandomową. Wielki fan Star Wars w każdej postaci.

Michał Rakowicz

Michał Rakowicz

http://jerrystales.blogspot.com/

Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji. Na co dzień pisze i nagrywa na swoim blogu i udziela się jako redaktor serwisu Carpe Noctem.