Życie i czasy Sknerusa McKwacza

Z okazji 70-lecia komiksowej egzystencji Sknerusa McKwacza wydawnictwo Egmont postanowiło w grudniu 2017 wydać zbiorczą edycję nagrodzonej Eisnerem opowieści autorstwa Dona Rosy pt. "Życie i czasy Sknerusa McKwacza". Na 448 stronach w twardej oprawie znajdziemy aż 19 komiksów prezentujących życie najbogatszego kaczora na świecie od podjęcia pierwszej pracy - jako dziesięciolatek w roku 1877 - do pierwszego spotkania z Hyziem, Dyziem i Zyziem w 1947. Każdy komiks poprzedza słowo wstępne autorstwa Dona Rosy, a album dopełniają dodatki w postaci osi życia Sknerusa, drzewa genealogicznego McKwaczów i kilku innych ciekawostek.

Jakie emocje wzbudziła we mnie lektura tego komiksu? Co łączy go z kinem przygodowym i literaturą awanturniczą? Jak się starzeje? Czy jest warty okładkowych 100 złotych? Jakich błędów nie ustrzegli się edytorzy, tłumacz i wydawca? Czy wpadki te odbierają przyjemność z lektury? Posłuchajcie!

Porównanie dotychczasowych wydań "Życia i czasów Sknerusa McKwacza".
Lista błędów, o których wspominam w audycji.
Recenzja Radosława Kocha.

Komik­s "Życie i czasy Sknerusa McKwacza" może­cie kupić w skle­pie wydaw­nic­twa Egmont.

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6608955 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996