Z archiwum X – 11x06 – Kitten

"Kitten" był zapowiadany jako jeden z tych odcinków, które w centrum wydarzeń stawiają dyrektora Skinnera. I pozornie wszystko się zgadza, bo już w sekwencji otwierającej przenosimy się wraz ze Skinnerem do okresu wojny w Wietnamie, śledząc eksperymenty na amerykańskich żołnierzach. Ale to tylko oś fabularna, a scenarzysta łączy wiele wątków, które miłośnicy "Z archiwum X" świetnie kojarzą (niepokojące eksperyment, małe miasteczko kryjące mroczną tajemnicę, powracające grzechy przeszłości) aby stworzyć opowieść zamykającą pewien etap relacji Mulder/Scully - Walter Sergei Skinner. Na ile się to udało? Choć uważamy, że to dobry odcinek, to wyjątkowo często się nie zgadzamy co do szczegółów, doszukujemy się braków scenariuszowych i powtarzalności. Posłuchajcie!

Czy wspominaliśmy, że na początku powracamy do gry "Deep State" i serwujemy kolejną porcję wrażeń z rozgrywki?

Hubert Spandowski

http://radio-sk.blogspot.com/

Fanatyk Stephena Kinga. Współautor polskiego serwisu Kinga. Miłośnik filmu (głównie fantastyki i B-klasowych horrorów), nałogowy pochłaniacz seriali, książek i komiksów. Nieuleczalny kolekcjoner. Bywalec konwentów lubiący integrację miedzyfandomową. Wielki fan Star Wars w każdej postaci.

Bogusia Szewczyk

Bogusia Szewczyk

Z wykształcenia dziennikarka, z zamiłowania księgarka, z przypadku podcasterka. Wieczna entuzjastka wszystkiego, co ma związek z sensacją i szeroko rozumianą fantastyką. Fanka The X files na zawsze!! Niereformowalna gaduła, gotowa zamęczyć was rozedrganym z emocji słowotokiem.

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Michał Rakowicz

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6608956 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996