Z archiwum X – 11x05 – Ghouli

Ledwo zaczęliśmy nasze cotygodniowe spotkania z "The X Files", a już jesteśmy na półmetku 11 sezonu. Dziś bierzemy na warsztat odcinek Jamesa Wonga "Ghouli", który udając klasyczną sprawę z "potworem tygodnia", szybko zmienia się w - bardzo ważny z punktu widzenia całości serialu - odcinek mitologiczny. A wszystko to w związku z dawna wyczekiwanym spotkaniem Muldera i Scully z Williamem. Jak James Wong poradził sobie z trudną tematyką pierwszego spotkania agentów z ich synem? Czy udało się uniknąć taniego sentymentalizmu? Na ile "Ghouli" domyka wątek Williama i porządkuje kwestie mitologiczne z nim związane? Czy jesteśmy zachwyceni tym odcinkiem równie mocno jak większość fandomu, a może mamy na jego temat odmienne zdanie? Tego wszystkiego dowiecie się z dzisiejszej audycji. Z podcastu, który rozpoczyna się małym bonusem - dzielimy się bowiem swoimi pierwszymi wrażeniami z gry mobilnej "Deep State". Zapraszamy do odsłuchu!

Hubert Spandowski

http://radio-sk.blogspot.com/

Fanatyk Stephena Kinga. Współautor polskiego serwisu Kinga. Miłośnik filmu (głównie fantastyki i B-klasowych horrorów), nałogowy pochłaniacz seriali, książek i komiksów. Nieuleczalny kolekcjoner. Bywalec konwentów lubiący integrację miedzyfandomową. Wielki fan Star Wars w każdej postaci.

Bogusia Szewczyk

Bogusia Szewczyk

Z wykształcenia dziennikarka, z zamiłowania księgarka, z przypadku podcasterka. Wieczna entuzjastka wszystkiego, co ma związek z sensacją i szeroko rozumianą fantastyką. Fanka The X files na zawsze!! Niereformowalna gaduła, gotowa zamęczyć was rozedrganym z emocji słowotokiem.

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Michał Rakowicz

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6608889 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996