Z archiwum X – 11x02 – This

Drugi odcinek za nami. Po otwarciu sezonu poprzeczka została zawieszona na tyle nisko, że ryzyko zawodu po seansie wydawało się minimalne. Tym bardziej, że za scenariusz i reżyserię odpowiada Glen Morgan, który zaprezentował nam parę naprawdę dobrych epizodów, nawet w dziesiątym sezonie. Czy zatem "This" zmazało złe wrażenie po "My Struggle III"?

W dzisiejszej dyskusji oprócz składu sprzed tygodnia bierze udział Szymas, zaczynamy zatem od jego opinii na temat pierwszego odcinka. Później rozmawiamy o postaciach Samotnych Strzelców, ich wątku w "Z archiwum X", solowym serialu i komiksowym powrocie. Dyskutujemy na temat tego czy fanserwis w "This" nie jest nazbyt rozbuchany, o relacjach na linii Mulder-Scully, sprawie odcinka, fenomenie "This Man" i o wpisaniu tej historii w całość sezonu. Do tego narzekamy i chwalimy, a momentami dość wyraźnie się ze sobą nie zgadzamy. Podsumowując, zapraszamy na omówienie kolejnego odcinka jedenastego sezonu TXF!

Hubert Spandowski

http://radio-sk.blogspot.com/

Fanatyk Stephena Kinga. Współautor polskiego serwisu Kinga. Miłośnik filmu (głównie fantastyki i B-klasowych horrorów), nałogowy pochłaniacz seriali, książek i komiksów. Nieuleczalny kolekcjoner. Bywalec konwentów lubiący integrację miedzyfandomową. Wielki fan Star Wars w każdej postaci.

Bogusia Szewczyk

Bogusia Szewczyk

Z wykształcenia dziennikarka, z zamiłowania księgarka, z przypadku podcasterka. Wieczna entuzjastka wszystkiego, co ma związek z sensacją i szeroko rozumianą fantastyką. Fanka The X files na zawsze!! Niereformowalna gaduła, gotowa zamęczyć was rozedrganym z emocji słowotokiem.

Michał Rakowicz

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

  • Man­do­us

    W ogó­le prze­pra­szam, że Bogu­sie przed­sta­wi­łem ostat­nią ale mia­ła naj­ład­niej­szy pseu­do­nim i se na koniec zostawiłem 🙂

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6609023 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996