Z archiwum X – 11x01 – My Struggle III

Po dwóch latach oczekiwania powracamy do "Z archiwum X", które tym razem doczekało się aż dziesięciu odcinków. I właśnie długość jedenastego sezonu zachęciła nas do zmiany formuły w jakiej serial dla Was omówimy. Tym razem nie będziecie musieli czekać do finału, a będziecie mieli okazję śledzić nasze opinie na bieżąco, odcinek po odcinku. I tak, dziś na warsztat trafia "My Struggle III".

Jak Carter poradził sobie z rozwiązaniem cliffhangera z ostatniego odcinka dziesiątego sezonu? Czy kierunek, który został nakreślony w wątku mitologicznym jest dla nas satysfakcjonujący? Jak oceniamy relacje pomiędzy postaciami i liczne nawiązania do wcześniejszych sezonów? I w końcu najważniejsze, czy ktokolwiek z Konglomeratu znajdzie coś pozytywnego w odcinku otwierającym nowy sezon? Posłuchajcie!

Uwaga. Strefy spojlerowej nie oznaczamy, bo ze względu na przyjętą formułę szczegółowo omawiamy rozwiązania fabularne w poszczególnych odcinkach.

Hubert Spandowski

http://radio-sk.blogspot.com/

Fanatyk Stephena Kinga. Współautor polskiego serwisu Kinga. Miłośnik filmu (głównie fantastyki i B-klasowych horrorów), nałogowy pochłaniacz seriali, książek i komiksów. Nieuleczalny kolekcjoner. Bywalec konwentów lubiący integrację miedzyfandomową. Wielki fan Star Wars w każdej postaci.

Bogusia Szewczyk

Bogusia Szewczyk

Z wykształcenia dziennikarka, z zamiłowania księgarka, z przypadku podcasterka. Wieczna entuzjastka wszystkiego, co ma związek z sensacją i szeroko rozumianą fantastyką. Fanka The X files na zawsze!! Niereformowalna gaduła, gotowa zamęczyć was rozedrganym z emocji słowotokiem.

Michał Rakowicz

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6608822 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996