Utoya. 22 lipca

22 lipca 2011 na wyspie Utoya uzbrojony mężczyzna otworzył ogień do przebywającej tam na letnim obozie młodzieżówki norweskiej Partii Pracy, zabijając 69 osób. Omawiany dziś film pokazuje te wydarzenia z perspektywy ofiar. Obserwujemy, jak nastoletnia Kaja, jej siostra i koledzy z obozu próbują przetrwać niespodziewany atak zamachowca.

Czy reżyser Eric Poppe zdołał ukazać panujący w trakcie zamachu chaos? Co wyróżnia stronę techniczną filmu? W jaki sposób zobrazowano skutki zamachu? Jaką rolę w filmie odgrywa sam zamachowiec? Czy twórcy dobrze radzą sobie z tak delikatną materią, jaką jest atak terrorystyczny i śmierć dziesiątek młodych ludzi? Na czym polega "wielkość" tej produkcji? O tym wszystkim opowie Szymas. Posłuchajcie.

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6608822 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996