Urodzinowy specjał

Ledwo rozpoczęliśmy działalność pod szyldem Konglomeratu podcastowego, a już stuknęły nam dwa lata nadawania. Wypadałoby zatem poświętować! 🙂 Z okazji urodzin postanowiliśmy zrobić coś nietypowego i porozmawiać o tym, dlaczego w zasadzie nagrywamy i słuchamy podcastów. Jak zaczynaliśmy, za co lubimy to medium i inne takie. Ale cóż to za impreza bez gości, zapytacie? O tym też pomyśleliśmy i zaprosiliśmy do wspólnego nagrania zacne grono popkulturowych podcasterek i podcasterów. Tradycyjnie podcastowa brać stanęła na wysokości zadania i w związku z tym mamy przyjemność zaprosić Was na urodzinowy specjał 🙂 Zaczynamy redakcyjnym sekstetem, a następnie oddajemy głos gościom, których listę znajdziecie poniżej:

0:44:32 - Cinema Post Cast (Adrian Burz i Grzegorz Narożny)
0:49:49 - Przekładany Podcast/Karpiowy Podcast (Agnieszka Brodzik)
0:57:26 – Strefa Mroku Podcast / Book Busters (Jacek Rokosz, Rafał Jasiński, Arek Trędowski)
1:04:58 - K-Pok / Gniazdo Światów (Bartek Biedrzycki)
1:09:55 – Hammerzeit Podcast / StarWars.pl Podcast (Hubert Hafke, Filip Grabski)
1:14:39 – Karpiowy Podcast (Paweł Mateja)
1:17:52 – Kadr ci w oko (Andrzej Nowak, Krzysztof Tymczyński)
1:23:15 - Fantasmagieria (Damian Paluch)
1:29:13 – Masa Kultury (Michał Kowal, Szymon Adamus)

Hubert Spandowski

http://radio-sk.blogspot.com/

Fanatyk Stephena Kinga. Współautor polskiego serwisu Kinga. Miłośnik filmu (głównie fantastyki i B-klasowych horrorów), nałogowy pochłaniacz seriali, książek i komiksów. Nieuleczalny kolekcjoner. Bywalec konwentów lubiący integrację miedzyfandomową. Wielki fan Star Wars w każdej postaci.

Bogusia Szewczyk

Bogusia Szewczyk

Z wykształcenia dziennikarka, z zamiłowania księgarka, z przypadku podcasterka. Wieczna entuzjastka wszystkiego, co ma związek z sensacją i szeroko rozumianą fantastyką. Fanka The X files na zawsze!! Niereformowalna gaduła, gotowa zamęczyć was rozedrganym z emocji słowotokiem.

Łukasz Skura

Łukasz Skura

Kiedyś SKura, dzisiaj już Żarłok - pożera filmy, książki, płyty a przede wszystkim testuje dobre i złe żarcie na ŻTV. W wolnych chwilach katuje ludzi swoją niestrawną gitarą.

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Rafał Siciński

Rafał Siciński

http://brzuchwieloryba.blogspot.com

Urodziłem się w połowie lat 80tych i tamta dekada jest najbliższa mojemu sercu. Lubię popkulturę w prawie wszystkich jej przejawach (poza tańcem w telewizji i programami reality show). Jestem miłośnikiem dobrej fantastyki: przede wszystkim horroru i science fiction.

Michał Rakowicz

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.

Adrian Burz

Adrian Burz

http://pelnasala.pl/cinema-post-cast/

Miłośnik X muzy w całej jej okazałości. Rano obejrzy Felliniego, wieczorem "Rekinado", a potem całą noc będzie bronił obu tych produkcji przed hejterami. Stały bywalec festiwali filmowych, kochający odkrywać, co jeszcze kino ma do zaoferowania. Redaktor portalu Pełna sala i współtwórca podcastu Cinema Post Cast.

Grzegorz Narożny

Grzegorz Narożny

http://pelnasala.pl/cinema-post-cast/

Nałogowy gracz, który pewnego dnia postanowił zostać kinomanem. Ceni sobie eksperymenty formalne, komiksową przesadę i rozkoszną eksploatację. Na ekranie chętnie przygląda się też zmaganiom jednostki z własnymi demonami. Pasjonat rzemieślniczego piwa i uzależniony od zielonej herbaty marzyciel. Redaktor portalu Pełna Sala, współtwórca podcastu Cinema Post Cast oraz stały gość #Kolaudacja: Show.

Agnieszka Brodzik

Agnieszka Brodzik

http://www.carpenoctem.pl

Uzależniona od kawy miłośniczka dobrego jedzenia i dobrej lektury. Filolożka z powołania, tłumaczka z zawodu, wielbicielka grozy z wyboru, a naczelna Carpe Noctem niejako przy okazji.

Jacek Rokosz

Jacek Rokosz

http://www.strefamrokupodcast.pl/

Doktor sztuki filmowej, absolwent łódzkiej filmówki, z wykształcenia reżyser filmów animowanych. Wykłada na macierzystej uczelni i na Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie, gdzie jest prodziekanem. Jego specjalnością są filmy klasy B, którym poświęcił doktorat. Popularyzuje złe filmy m.in. na festiwalach Transatlantyk w Poznaniu i Cropp Kultowe w Katowicach. Współpracuje z warszawskim kinem Muranów, gdzie od lat prezentuje najgorsze filmy świata.

Rafał Jasiński

Rafał Jasiński

https://thetwilightarea.wordpress.com/

Współprowadzący podcastu Reader Initiative oraz Strefa Mroku Podcast. O "Strefie Mroku" pisze również cykl artykułów dla serwisu Serialomaniak.

Arkadiusz Trędowski

Arkadiusz Trędowski

Rocznik 70. Człowiek renesansu, miłośnik lotnictwa, historii, książek, filmów, żużla i jeszcze paru innych rzeczy. Podcaster od 2008 roku. W tym momencie bez podcasterskiego etatu.

Bartek Biedrzycki

Bartek Biedrzycki

http://www.gniazdoswiatow.net/category/podcasty/

Scenarzysta, wydawca i publicysta komiksowy, podcaster, autor fantastyki. Pod wieloma względami jest reliktem. Urodził się w latach 70., ale ludowa rzeczywistość, do której wychowywano go w latach 80., nigdy nie nadeszła. Grał w gry na 8-bitowym Atari, a klocki Lego znał głównie z Pewexu. Był nauczycielem i żołnierzem, pracował w nocnych klubach i telewizji, w końcu rzucił wszystko i poszedł robić do prywatnej korporacji. Fantastykę poznał dzięki przygodom pilota Pirxa, ale zaczytywał się także w wielotomowych sagach fantasy. Zanim zaczął publikować książki, pisał i wydawał komiksy, zajmował się publicystyką oraz nagrał kilkaset audycji mówionych. Lubi mięso, robienie zdjęć i rozbiórki mostów drogowych.

Filip Grabski

Filip Grabski

https://hammerzeit.pl/

Mój rocznik jest dobry i książkowy - 1984. Mimo 30+ nadal uwielbiam lasery, wybuchy, dinozaury i kosmitów. Jestem dobrym mężem, dobrym graczem (pecety i single-player for life!), dobrym pochłaniaczem popkultury i niezłym słuchaczem ciężkiego grania. No i namiętnie podcastuję z obecnym poniżej Hubertem.

Hubert Hafke

Hubert Hafke

https://hammerzeit.pl/

Rocznik '84. Na co dzień robi Internety i wychowuje swojego następcę. Niestrudzenie nagrywa (z tym drugim gościem) wybitnie popkulturowy podcast Hammerzeit. Od lat śledzi (prawie) wszystko, co ma związek z Gwiezdnymi wojnami. Zbiera komiksy i figurki. A jak wystarczy czasu, chodzi do kina na dobre filmy (zazwyczaj z laserami).

Paweł Mateja

Paweł Mateja

http://carpenoctem.pl

Redaktor Carpe Noctem, pisarz, Ślązak, informatyk.

Krzysztof Tymczyński

Krzysztof Tymczyński

https://www.youtube.com/channel/UCMyFBxpvzgp128-LevRNsuQ

Twórca bloga Image Comics Journal, współtwórca DCManiaka i podcastu Kadr Ci w oko! oraz jeden z adminów fan-page'a Wielkiej Kolekcji Komiksów DC.

Damian

Damian "Dahman" Paluch

http://www.fantasmagieria.net/

Były amigowiec, który mimo przesiadki na pc, a później na konsole, nigdy nie przestał być wierny pierwszej miłości. Guru polskiego podcastu o grach. Wielokrotny zwycięzca prestiżowej nagrody podcaster roku w kategorii - audycje o grach komputerowych i nie tylko. Twórca Najpodcastu, znanego w pewnych kręgach jako Fantasmagieria, czyli jednego z najdłużej nadawanych polskich podcastów, będącego od 2008 roku niezmienną inspiracją dla pokoleń podcasterów.

Michał Kowal

Michał Kowal

http://masakultury.pl

Ojciec założyciel podcastu Masa Kultury. Fan popkultury. Uwielbia grać, czytać i oglądać filmy. W skrócie - introwertyczny eskapista. Zakochany po uszy w spaghetti westernach Sergio Leone, Indianie Jones i Powrocie do Przyszłości.

Szymon Adamus

Szymon Adamus

http://Obywatelhd.pl

Bloger z aspiracjami na YouTubera, pisarza i twórcę gier, który obiecał sobie, że niedługo coś z tymi aspiracjami zrobi. Współtwórca podcastu Masa Kultury, któremu niedawno stuknęła setka, bloga ObywatelHD, najlepszego bloga o telewizorach w Polsce, autor powieści "Trójka" i dwóch komiksów. Wierzy, że życie jest piękne, a ludzie wspaniali.

  • Jakub Szczot­ka

    Ja zaczą­łem od Goda­ia. Naj­pierw natkną­łem się na Quest Świa­ta Cza­row­nic, potem Kapok (genial­ny i tą for­mę nadal lubię naj­bar­dziej) Kom­bi­nat, Kon­glo­me­rat itd.
    Raczej w czyn­ne­go pod­ca­ste­ra się nie zmie­nię, bo i tak cza­su na wszyst­ko mało, ale bier­nym odbior­ca jestem na pełen etat. Trud­no mi sobie wyobra­zić bie­ga­nie, czy jaz­dę autem bez podcastów.

    Skuro/Żarłoku (jakoś wolę Sku­ra 😉 ) dygre­sje i eks­tre­mal­ne oce­ny to jest to. Nie­ste­ty do YouTu­be się nie prze­ko­nam. Wyma­ga to zupeł­nie inne­go rodza­ju odbio­ru, choć­by dla­te­go, że nie moż­na poprze­stać na słu­cha­niu co wyklu­cza odbiór w sytu­acjach w któ­rych pod­ca­stow słu­cham najczęściej.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6608822 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996