Twin Peaks – sezon 1

W 1991 roku Laura Palmer obiecała, że zobaczymy się za 25 lat. Właśnie jesteśmy świadkami wydarzenia jakiego na małym ekranie jeszcze nie było. Serial, który na początku lat dziewięćdziesiątych zatrząsł telewizją i na zawsze ją zmienił, powraca wraz z trzecim sezonem i nie jest to tylko podążanie za modną falą powrotów, a uzasadniona fabularnie kontynuacja. Takie wydarzenie wymaga specjalnego potraktowania w Konglomeracie, a tym samym zapraszamy Was na cykl podcastów, w których przyjrzymy się kolejnym etapom historii  miasteczka leżącego pod bliźniaczymi wzgórzami.

Jak sprawdza się ten serial po latach? Kiedy i w jakich okolicznościach oglądaliśmy go po raz pierwszy? Czy Skura umie oglądać filmy letnie zimą, a te których akcja  rozgrywa się w górach, nad morzem (na marginesie gdzie i kiedy ten biedny Skura ogląda „Star Treka”…)? Jak sprawdza się serial w konfrontacji z wyobrażeniami na jego temat? Skąd wziął się fenomen czołówki? Czy serial zestarzał się? Czy jest to produkcja dla fanów Davida Lyncha czy dla widzów, którym nie po drodze z jego twórczością? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w dzisiejszej audycji.

Zapraszamy na pierwszy podcast z cyklu "Tydzień w Twin Peaks", w którym Mando i Skura, zajadając najlepszy placek wiśniowy, popijają go cholernie dobrą kawą i rozmawiają na temat pierwszego sezonu serialu.

 

Hubert Spandowski

http://radio-sk.blogspot.com/

Fanatyk Stephena Kinga. Współautor polskiego serwisu Kinga. Miłośnik filmu (głównie fantastyki i B-klasowych horrorów), nałogowy pochłaniacz seriali, książek i komiksów. Nieuleczalny kolekcjoner. Bywalec konwentów lubiący integrację miedzyfandomową. Wielki fan Star Wars w każdej postaci.

Łukasz Skura

Łukasz Skura

Kiedyś SKura, dzisiaj już Żarłok - pożera filmy, książki, płyty a przede wszystkim testuje dobre i złe żarcie na ŻTV. W wolnych chwilach katuje ludzi swoją niestrawną gitarą.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6607529 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996