Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną / The Missing Pieces

W 1991 roku Laura Palmer obiecała, że zobaczymy się za 25 lat. Właśnie jesteśmy świadkami wydarzenia, jakiego na małym ekranie jeszcze nie było. Serial, który na początku lat dziewięćdziesiątych zatrząsł telewizją i na zawsze ją zmienił, powraca wraz z trzecim sezonem i nie jest to tylko podążanie za modną falą powrotów, a uzasadniona fabularnie kontynuacja. Takie wydarzenie wymaga specjalnego potraktowania w Konglomeracie, a tym samym zapraszamy Was na cykl podcastów, w których przyjrzymy się kolejnym etapom historii  miasteczka leżącego pod bliźniaczymi wzgórzami.

Jak bardzo zmienia się "Twin Peaks" po migracji ze szklanego na wielki ekran? Do jakiego odbiorcy skierowany jest ten film? Czy prequel serialu ma coś do zaoferowania widzom znającym tę historię z drugiej ręki? Jak bardzo zmienia się klimat opowieści? Czy akceptujemy obnażenie wad ikonicznej postaci, jakie serwuje nam tutaj David Lynch? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w dzisiejszej audycji.

Zapraszamy na trzeci podcast z cyklu "Tydzień w Twin Peaks", w którym Mando i Skura, zajadając najlepszy placek wiśniowy, popijają go cholernie dobrą kawą i rozmawiają na temat filmu pełnometrażowego "Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną" oraz o dodatkowym filmie "The Missing Pieces".

Podcast nie jest podzielony na sekcje, ale mniej więcej od 19 minuty kilka razy w rozmowie pada tożsamość mordercy Laury Palmer. Innych spoilerów się ustrzegliśmy.

 

Hubert Spandowski

http://radio-sk.blogspot.com/

Fanatyk Stephena Kinga. Współautor polskiego serwisu Kinga. Miłośnik filmu (głównie fantastyki i B-klasowych horrorów), nałogowy pochłaniacz seriali, książek i komiksów. Nieuleczalny kolekcjoner. Bywalec konwentów lubiący integrację miedzyfandomową. Wielki fan Star Wars w każdej postaci.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6606512 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996