Twarz

W trakcie budowy największego na świecie pomnika Chrystusa Króla dochodzi do wypadku, na skutek którego młody, długowłosy heavymetalowiec Jacek doznaje tak obszernych obrażeń głowy, że w konsekwencji lekarze muszą przeszczepić mu twarz. Jest to pierwsza tego typu operacja w Polsce, swoisty cud współczesnej medycyny. Niestety radość nie trwa długo, gdyż powrót Jacka do rodzinnej wsi okazuje się być bardzo nieprzyjemny.

W dzisiejszej audycji Bogusia i Szymon analizują nagrodzony na festiwalu w Berlinie, najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. Rozmawiamy o tolerancji i miłości, o ksenofobii i zaściankowości. O polskiej prowincji, Polsce katolickiej, Krzysztofie Ibiszu oraz o skrajnych recenzjach, jakie zebrała w naszym kraju „Twarz”.

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Bogusia Szewczyk

Bogusia Szewczyk

Z wykształcenia dziennikarka, z zamiłowania księgarka, z przypadku podcasterka. Wieczna entuzjastka wszystkiego, co ma związek z sensacją i szeroko rozumianą fantastyką. Fanka The X files na zawsze!! Niereformowalna gaduła, gotowa zamęczyć was rozedrganym z emocji słowotokiem.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6608754 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996