Tomb Raider

Młoda kurierka z Londynu ledwo wiąże koniec z końcem, jednak odmawia przyjęcia spadku po majętnym ojcu, który zaginął siedem lat wcześniej. Lara nie wierzy w śmierć rodzica, więc gdy tylko natrafia na trop prowadzący do ostatniego miejsca jego pobytu, rzuca wszystko i wyrusza na tajemniczą wyspę, będącą jednocześnie miejscem pochówku pradawnej czarodziejki o pseudonimie "Matka Śmierci".

Chociaż Szymas od zawsze wolał Cate Archer od Lary Croft, postanowił obejrzeć film „Tomb Raider” i podzielić się z Wami swoimi przemyśleniami na jego temat. Czy Alicia Vikander jest Larą z krwi i kości? Czy film wywołuje tak duży dysonans poznawczy, jak gry które adaptuje? Co jest największą bolączką tej ekranizacji? Czy czekam na sequel? Posłuchajcie.

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

 • Jakub Szczot­ka

  Ja też się mega zawio­dłem. Film miał­ki do bólu. Zero emo­cji. Lara jest jedy­nym w mia­rę jasnym punktem.

  • Szy­mas

   Dobrze powie­dzia­ne. Cie­ka­we, co z tym sequelem…

 • anty

  Lara w wer­sji bru­tal­nej, bab­ka podob­na, prze­moc i nie­któ­re akcje też. Tak mógł­by wyglą­dać fil­mo­wy Tomb Raider dla doro­słych. Dobra rzecz. Polecam.
  https://www.cda.pl/video/228709293?wersja=1080p

  • Szy­mas

   Widzia­łem. Gdy­by Bad Wol­fo­wi nie zala­ło miesz­ka­nia w dniu pla­no­wa­ne­go nagra­nia, może mie­li­by­śmy już o tym podcast 😉

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6609089 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996