Szybcy i wściekli – o serii

W ramach swoistego preludium przed nadchodzącym podcastem o ósmej już odsłonie cyklu Szybcy i wściekli Jerry zaprasza Was na podróż przez historię całej franczyzy. Od czego wszystko się zaczęło? Jak do tego doszło, że pierwszy prawdziwy sequel powstał dopiero po blisko dziesięciu latach? Jak zmieniało się oblicze serii na przestrzeni czasu? Czy specjalista od horrorów - James Wan - sprawdził się w kinie akcji? Jak twórcy poradzili sobie ze śmiercią jednej z głównych gwiazd cyklu? I w końcu: skąd wziął się fenomen serii i czy Jerry był lub jest jej fanem? O tym i wielu innych kwestiach będziecie mogli posłuchać w dzisiejszym odcinku. Zapraszamy!

Uwaga - podcast praktycznie bez spojlerów.

Ps. Okazuje się, że blog Z górnej półki jest oficjalnie martwy i pozbawiony archiwum, zatem niestety tym linkiem Was nie uraczę, ale na osłodę mogę podrzucić bardzo fajny tekst Zwierza, który skupia się na "siódemce", ale w szerszej perspektywie. Polecam.

 

Michał Rakowicz

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6608553 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996