Star Wars VIII: Ostatni Jedi

Dwa lata oczekiwania i oto premiera Epizodu VIII Gwiezdnych wojen już za nami. Po niezłym, ale dość zachowawczym i odtwórczym "Przebudzeniu mocy", po kapitalnym "Łotrze 1", oczekiwania wobec "Ostatniego Jedi" mieliśmy duże, choć nie do końca sprecyzowane. Okazało się, że film Riana Johnsona zaskoczył chyba wszystkich, co widać zresztą choćby po spolaryzowaniu opinii na temat najnowszej odsłony gwiezdnej sagi.

Jak zatem potoczyły się dalsze losy trojga nowych bohaterów, czyli Rey, Finna i Poe Damerona? Ile z przewidywań i fanowskich teorii się sprawdziło? Czy wątki postaci znanych ze starej trylogii zostały poprowadzone w satysfakcjonujący sposób? Dlaczego "Ostatni Jedi" ma oceny od "najlepsze Gwiezdne wojny od czasów Imperium kontratakuje", do "tęsknię do poziomu prequeli"? O tym i wielu, bardzo wielu kwestiach dyskutujemy w dzisiejszym podcaście.

Sekcja spojlerowa rozpoczyna się od 38 minuty i 36 sekundy

Wspomniany podcast Myszmasza złapiecie tu.

Pamiętajcie, że aby uła­twić Wam śle­dze­nie naszych gwiezd­no­wo­jen­nych pod­ca­stów wydzie­li­li­śmy spe­cjalny feed. Może­cie nas teraz sub­skry­bo­wać w itu­nes (nie zapo­mnij­cie oce­nić naszych doko­nań!) lub śle­dzić w ramach rssa w dowol­nej apli­ka­cji. Pole­camy się Waszej uwa­dze 🙂

Michał Rakowicz

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.

Hubert Spandowski

http://radio-sk.blogspot.com/

Fanatyk Stephena Kinga. Współautor polskiego serwisu Kinga. Miłośnik filmu (głównie fantastyki i B-klasowych horrorów), nałogowy pochłaniacz seriali, książek i komiksów. Nieuleczalny kolekcjoner. Bywalec konwentów lubiący integrację miedzyfandomową. Wielki fan Star Wars w każdej postaci.

  • anty

    uwiel­biam, dla mnie jed­na z naj­lep­szych czę­ści GW.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6604262 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996