Star Wars: Koniec i początek

Mando i Jerry powracają, aby omówić kolejną powieść z gwiezdnowojennego uniwersum. Tym razem na warsztat trafia książka wydana pod szyldem "Droga do Przebudzenia Mocy", czyli Koniec i początek Chucka Wendiga. Powieść ta była wyjątkowo mocno wyczekiwana przez fanów, co związane było z faktem, że to pierwsza historia z nowego kanonu, która eksploruje okres po bitwie o Endor i zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci. Niestety, nie spotkała się ona z ciepłym przyjęciem, a niektóre jej aspekty dostały się wręcz w krzyżowy ogień krytyki. W podcaście zastanawiamy się, które aspekty powieści należy docenić oraz na czym polegają jej główne problemy. Czy sprawdza się jako wprowadzenie do Przebudzenia Mocy? Czy Wendig, debiutujący w tym uniwersum, sprostał zadaniu? Dyskutujemy także o tym, dlaczego polska wersja prawdopodobnie jest lepsza od oryginalnej i - choć zapowiadaliśmy, że już temat uznajemy za zamknięty - powracamy do kwestii reprezentacji w Gwiezdnych wojnach.

 

Michał Rakowicz

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.

Hubert Spandowski

http://radio-sk.blogspot.com/

Fanatyk Stephena Kinga. Współautor polskiego serwisu Kinga. Miłośnik filmu (głównie fantastyki i B-klasowych horrorów), nałogowy pochłaniacz seriali, książek i komiksów. Nieuleczalny kolekcjoner. Bywalec konwentów lubiący integrację miedzyfandomową. Wielki fan Star Wars w każdej postaci.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6607190 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996