Star Wars Komiks – Darth Vader: Wojna o Shu-Torun

Zgodnie z zapowiedziami, szybko udało się nam nadrobić zaległości i dziś mamy okazję Was zaprosić na omówienie najnowszego numeru Star Wars Komiks, w którym przedostatni raz spotykamy Mrocznego Lorda w ramach solowej serii autorstwa Kierona Gillena. Ale "Wojna o Shu-Torun" to numer wypakowany atrakcjami po brzegi. W ramach magazynu otrzymaliśmy bowiem aż trzy komiksy. Annual Dartha Vadera, czyli "Zmianę władzy", dłuższą historię, która stanowi jego bezpośrednią kontynuację - "Wojna o Shu-Torun" oraz opowieść, "C-3PO: The Phantom Limb", w której mamy okazję dowiedzieć się skąd nasz gaduła dorobił się czerwonej ręki, którą widzieliśmy w "Przebudzeniu Mocy".

Czy annual się sprawdza jako autonomiczna opowieść? Czy "Wojna o Shu-Torun" stanowi udane wprowadzenie do wielkiego finału serii? Czy one-shot o C-3PO spełnił pokładane w nim nadzieje? O tym i wielu innych kwestiach dowiecie się z dzisiejszego odcinka. A to wszystko poprzedzone, tradycyjnym już, segmentem newsowym.

 

Michał Rakowicz

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.

Hubert Spandowski

http://radio-sk.blogspot.com/

Fanatyk Stephena Kinga. Współautor polskiego serwisu Kinga. Miłośnik filmu (głównie fantastyki i B-klasowych horrorów), nałogowy pochłaniacz seriali, książek i komiksów. Nieuleczalny kolekcjoner. Bywalec konwentów lubiący integrację miedzyfandomową. Wielki fan Star Wars w każdej postaci.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6607462 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996