Star Wars: Katalizator. Wprowadzenie do filmu Łotr 1

Zgodnie ze zwyczajem premiera ostatniego, kinowego filmu z uniwersum Gwiezdnych wojen była w Stanach Zjednoczonych poprzedzona książkowym "wprowadzeniem" w postaci powieści - Katalizatora Jamesa Luceno. Dzięki wydawnictwu Uroboros także polski czytelnik może sięgnąć po tę dość powszechnie chwaloną historię. Naszym zdaniem dobrze, że już po premierze filmu Łotr 1.

Dlaczego, ceniony przecież, James Luceno okazał się nie do końca trafionym wyborem? Czy fani Orsona Krennica będą zadowoleni? Jak bardzo przenosimy się w przeszłość Galena Erso i jego rodziny? I w końcu: czy może być tak, że główny wątek powieści jest jej najsłabszym elementem? Posłuchajcie!

(Ostatnie kilka minut podcastu oznaczyliśmy jako spoiler, jednak nie zdradzamy tam żadnych rozwiązań fabularnych a oceniamy występ postaci, która pojawia się w drugiej części książki. Po zastanowieniu stwierdzamy, że jej występ nie jest w zasadzie żadnym spoilerem, ale tak już to zostawiliśmy)

 

Michał Rakowicz

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.

Hubert Spandowski

http://radio-sk.blogspot.com/

Fanatyk Stephena Kinga. Współautor polskiego serwisu Kinga. Miłośnik filmu (głównie fantastyki i B-klasowych horrorów), nałogowy pochłaniacz seriali, książek i komiksów. Nieuleczalny kolekcjoner. Bywalec konwentów lubiący integrację miedzyfandomową. Wielki fan Star Wars w każdej postaci.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6608620 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996