Spider-Man

Na skutek ukąszenia przez radioaktywnego pająka przeciętny nastolatek, Peter Parker, przeistacza się w superbohatera. Kiedy jego ukochany wuj zostaje zamordowany, Peter przysięga sobie, że użyje swoich niezwykłych mocy, aby pomścić jego śmierć i walczyć z przestępczością na ulicach Nowego Jorku.

Zapraszamy na podcast inaugurujący Pajęczy Event w Konglomeracie, tj. na recenzję Spider-Mana z 2002 roku. Czy Sam Raimi i David Koepp rozumieją fenomen postaci, której losy ekranizują? Jak wypada filmowa geneza Spidey'a i Green Goblina? Czy Tobey Maguire i Kirsten Dunst są Peterem Parkerem i Mary Jane Watson z prawdziwego zdarzenia? Czy omawiana produkcja starzeje się godnie? Czy może lepiej zapomnieć o tej akurat adaptacji komiksu? Odpowiedzi na wymienione pytania poznacie już dziś, zaś jutro powrócimy z kolejnym wcieleniem Spider-Mana.

 

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Hubert Spandowski

http://radio-sk.blogspot.com/

Fanatyk Stephena Kinga. Współautor polskiego serwisu Kinga. Miłośnik filmu (głównie fantastyki i B-klasowych horrorów), nałogowy pochłaniacz seriali, książek i komiksów. Nieuleczalny kolekcjoner. Bywalec konwentów lubiący integrację miedzyfandomową. Wielki fan Star Wars w każdej postaci.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6601616 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996