Śmierć Stalina

Iosif Wissarionowicz Dżugaszwili, pseudonim „Stalin”, umiera, a jego śmierć rozpoczyna chaotyczną walkę o władzę i wpływy pośród członków Komitetu Centralnego.

Czy ten biograficzno-historyczny komediodramat udanie łączy elementy tragiczne i humorystyczne? Kto wciela się w naczelnych polityków ZSRR? Jak film Armando Ianucciego nawiązuje do komiksu Fabiena Nury'ego i Thierry'ego Robina o tym samym tytule? Czy można się śmiać z filmu o stalinizmie? A może „Śmierć Stalina” wzbudza w widzu smutek i łzy? Posłuchajcie.

Film jest adaptacją komiksu, który kupicie w sklepie wydawnictwa Non Stop Comics.

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6608821 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996