Sicario

Agentka FBI Kate Macer - służbistka i idealistka - zostaje poproszona o pełnienie roli konsultanta w trakcie jednej z wielu bitew w wojnie z narkotykami na granicy USA i Meksyku. W trakcie współpracy z agentem Graverem i niejakim Alejandro Kate wkracza w sam środek brutalnego świata, w którym przekraczanie granic to codzienność, zaś zasady walki to fikcja.

Z okazji zbliżającej się premiery „Sicario 2: Soldado” Szymas postanowił odświeżyć sobie „Sicario” z 2015 roku i podzielić się z Wami wrażeniami. Dlaczego film duetu Villeneuve i Sheridan nie jest typowym akcyjniakiem? Czy grana przez Emily Blunt agentka Kate na pewno jest głównym bohaterem? Kto jest tytułowym sicario? Do jakich refleksji skłania seans? Posłuchajcie.

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6608821 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996