Shaolin Girl

Czy wymuszona procesami globalizacyjnymi ewolucja lokalnych tradycji kinematograficznych jest zjawiskiem pozytywnym? Trudno o zwięzłą odpowiedź na to pytanie, dlatego pominę je i po prostu omówię efekt wspomnianej ewolucji, tj. Shaolin Girl (2008), który jest hybrydą dramatu o dojrzewaniu, sportowego filmu o losach drużyny lacrosse oraz fantastycznego kina wuxia i slapstikowej komedii z elementami kojarzonymi z ecchi. Na zachętę dodam, że to wszystko doprawiono sosem z nawiązań do popkulturowych klasyków pokroju Gwiezdnych wojen, Tekkena, Matrixa czy Kunio-kun. Czy taki miks ogląda się przyjemnie, czy może twórcy troszkę przeszarżowali? Co łączy Shaolin Girl z Troskliwymi misiami? Czy Szymas znowu śpiewał w podcaście? Tego wszystkiego dowiecie się zaraz po kliknięciu w przycisk play. Miłego odsłuchu!

Gry z serii Kunio-kun

Myszmasz do wynajęcia - odcinek o wuxia

Artykuł, o którym wspominam: Ile kung-fu jest w lacrosse? O łączeniu sztuk walki i sportu we współczesnej kinematografii na przykładzie "Shaolin Girl"

 

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6607327 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996