Przecast live! 14 – Piły, flaki i duchy, czyli co nieco o kondycji najnowszego kina grozy (Copernicon 2018)

Przecast to przekozacki przegląd popkultury z przekazem. Dziś w wersji „live” porozmawiamy o kondycji współczesnego kina grozy. Dlaczego cały czas tak trudno przebić się horrorom do szerszej widowni? Czy „Ciche miejsce” to faktycznie tak przełomowe i wybitne dzieło? Skąd popularność filmu o klątwie przenoszonej drogą płciową? Czy świat na nowo pokochał wiedźmy? A może horror XXI wieku to tylko niewyszukana zabawa z wnętrznościami wylewającymi się z ekranu? Wpadnijcie na nagranie i posłuchajcie!

Hubert Spandowski

http://radio-sk.blogspot.com/

Fanatyk Stephena Kinga. Współautor polskiego serwisu Kinga. Miłośnik filmu (głównie fantastyki i B-klasowych horrorów), nałogowy pochłaniacz seriali, książek i komiksów. Nieuleczalny kolekcjoner. Bywalec konwentów lubiący integrację miedzyfandomową. Wielki fan Star Wars w każdej postaci.

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Michał Rakowicz

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6608822 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996