Przecast 1 – Ludzie z barek na sofie u Jerry’ego

Witamy w Przecaście, czyli w przekozackim przeglądzie popkultury z przekazem Tj. w długo przez nas zapowiadanym, wreszcie zrealizowanym i docelowo względnie regularnym cyklu luźnych rozmów twórców i przyjaciół Konglomeratu o tym, co aktualnie dzieje się w popkulturze. Newsy, ciekawostki, sieciowe kontrowersje oraz mikrorecenzje tego, czego nie omawiamy w autonomicznych audycjach. Jesteście gotowi na pierwszy, eksperymentalny odcinek? Pewnie nie =) A dziś...

 • 0:00:01 – powitanie
 • 0:05:03 – trailery (Slander Man, Ludzie z barek, Życzenie śmierci)
 • 0:18:53 – „Han Solo. Gwiezdne wojny – historie” – newsy i kontrowersje
 • 0:28:54 – „Jumanji” i dubbing w filmach
 • 0:45:36 – omówienie filmu „Bright” od Netfliksa
 • 1:07:08 – krótka recenzja komiksu „Torpedo 1972” od Non Stop Comics
 • 1:11:59 – Takashi Miike i „Miecz nieśmiertelnego”
 • 1:28:05 – kilka zapowiedzi książek Star Wars i serial o figurkach „The Toys That Made Us”
 • 1:34:01 – Kącik Miłośników Barbie #1
 • 1:35:05 – dyskusja o kilku bieżących tematach, których nie podamy w spisie bo gardzimy clickbitem
 • 2:01:04 – jeszcze trochę o serialu „The Toys That Made Us” od Netfliksa i o rozpakowywaniu figurek
 • 2:05:50 – pożegnanie
Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Rafał Siciński

Rafał Siciński

http://brzuchwieloryba.blogspot.com

Urodziłem się w połowie lat 80tych i tamta dekada jest najbliższa mojemu sercu. Lubię popkulturę w prawie wszystkich jej przejawach (poza tańcem w telewizji i programami reality show). Jestem miłośnikiem dobrej fantastyki: przede wszystkim horroru i science fiction.

Michał Rakowicz

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.

Hubert Spandowski

http://radio-sk.blogspot.com/

Fanatyk Stephena Kinga. Współautor polskiego serwisu Kinga. Miłośnik filmu (głównie fantastyki i B-klasowych horrorów), nałogowy pochłaniacz seriali, książek i komiksów. Nieuleczalny kolekcjoner. Bywalec konwentów lubiący integrację miedzyfandomową. Wielki fan Star Wars w każdej postaci.

 • W kwe­stii Net­fli­xa i Bright.

  Film miał budżet 90 mln dola­rów. Gra w nim jed­na z naj­więk­szych gwiazd Hol­ly­wo­od. Two­rzy reży­ser będą­cy aktu­al­nie na topie.
  To JEST film mogą­cy kon­ku­ro­wać z fil­ma­mi kino­wy­mi, bo (zapew­ne) po to został stwo­rzo­ny. „Po co iść do kina, sko­ro masz Netfliksa?”. 

  Net­flix obec­nie to nie jest „kolej­na sta­cja tele­wi­zyj­na”. To jest jeden z naj­więk­szych nadaw­ców i twór­ców tre­ści na świecie.
  Fir­ma war­ta pra­wie 14 mld dola­rów i ma 8,8 mld obro­tu rocz­ne­go, zatrud­nia­jąc 3500 osób (dla porów­na­nia War­ner Bros. to 13 mld obro­tu i 8000 pracowników).

  W tym roku Net­flix pla­nu­je wydać na tre­ści od 7 do 8 miliar­dów dola­rów. Miliar­dów! (https://goo.gl/xzKwqV)

  Pomi­jam oczy­wi­ście kwe­stie jako­ści ich ory­gi­nal­nych pro­duk­cji. Tutaj Net­flix jest bar­dzo nie­rów­ny i zde­cy­do­wa­nie lep­sze pro­duk­cje ma w seria­lach. Ale biz­ne­so­wo to już jest peł­no­praw­ny gracz ryn­ku roz­ryw­ko­we­go kon­ku­ru­ją­cy z wytwór­nia­mi filmowymi.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6609023 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996