Pets

27 kwietnia nakładem wydawnictwa Mandioca ukazał się komiks Martina Gimeneza pt. „Pets”. Jego główny bohater to Lucio - porwany przez istoty z innego świata mieszkaniec Ameryki Południowej, który w wyniku pozaziemskich eksperymentów stał się potworem, "urban animal", hybrydą człowieka i zwierzęcia, mutantem z prawdziwego zdarzenia.

Czy targana konfliktami Ameryka Południowa sprawdza się jako tło dla przygód bardziej dorosłej i brutalnej wersji X-Men? Co wyróżnia kreskę i sposób narracji Gimeneza? Czy kompozycyjny i fabularny chaos przeszkadza w lekturze? Ile grzybów pływa w tym komiksowym barszczu? Czy Szymas był usatysfakcjonowany lekturą tego "preludium do większego uniwersum" Gimeneza? Posłuchajcie.

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6608754 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996