Paper Girls 1

1 listopada. Rok 1988. Przedmieścia Stony Stream. Ameryka. Cztery nastolatki wsiadają na rowery, by rozwieźć po okolicy gazety. Nim na dobre zacznie świtać, dziewczyny staną się świadkami niesamowitych zjawisk i wydarzeń: portale, przedziwne maszyny, pradawny język, okaleczeni ludzie w czarnych szmatach, rycerze na dinozaurach dzierżący futurystyczne bronie... wszystko to i odrobinę więcej znajdziecie w tej małomiasteczkowej opowieści o końcu dzieciństwa.

Co jeszcze zgotował nam Brian K. Vaughan? Czy „Paper Girls” to dziewczęce „Stranger Things”? Co w tej gatunkowej hybrydzie przebija się na pierwszy plan? Jak bardzo czuć tu lata 80-te? Jak sprawdzają się rysunki Cliffa Chianga z kolorami Matta Wilsona? Czy dostrzegamy tu echa prozy Stephena Kinga? Posłuchajcie.

Hubert Spandowski

http://radio-sk.blogspot.com/

Fanatyk Stephena Kinga. Współautor polskiego serwisu Kinga. Miłośnik filmu (głównie fantastyki i B-klasowych horrorów), nałogowy pochłaniacz seriali, książek i komiksów. Nieuleczalny kolekcjoner. Bywalec konwentów lubiący integrację miedzyfandomową. Wielki fan Star Wars w każdej postaci.

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6609023 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996