Moon Knight. Z martwych (tom 1)

Album „Z martwych“ ze scenariuszem Warrena Ellisa i rysunkami Declana Shalvey’a przedstawia sześć autonomicznych epizodów z życia Marca Spectora. Marc, którego mózg „został przejęty przez pradawną świadomość spoza czasu i przestrzeni”, przemierza ulice Nowego Jorku jako Moon Knight, by w imieniu egipskiego boga księżyca Khonshu chronić nocnych podróżnych. Ubrany w biały garnitur lub biały trykot z białą peleryną wyróżnia się na tle skąpanego w mroku miasta. I tak ma być. Nieważne, czy zmaga się z duchami, snajperem czy całym gangiem – Marc zawsze chce, by przeciwnik wiedział, że po niego nadchodzi…

Jak omawiany tom sprawdza się w roli przybliżenia postaci Moon Knighta polskim czytelnikom? Czy decyzja Egmontu o wydaniu serii poświęconej tej właśnie postaci była trafiona? Co wyróżnia Spectora na tle innych bohaterów Marvela? A co wyróżnia ten album na tle innych komiksów z serii Marvel Now? Posłuchajcie.

Komik­s „Moon Knight. Z martwych” może­cie kupić w skle­pie wydaw­nic­twa Egmont.

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Michał Rakowicz

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6608822 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996