Łasuch. Tom 1

Jeff Lemire to jeden z najbardziej cenionych, współczesnych scenarzystów, a trwająca hossa komiksowa umożliwia nam zapoznanie się z kilkoma jego istotnymi tytułami. Po "Opowieściach z Hrabstwa Essex", "Czarnym Młocie" oraz "Descenderze" przyszła pora na "Łasucha", czyli jego w pełni autorski projekt wydany pierwotnie w wydawnictwie Vertigo, a sprowadzony do Polski przez Egmont. Misiael i Jerry spotkali się, aby porozmawiać o tym tytule i zweryfikować hurraoptymistyczne opinie na jego temat, jakie do nich od jakiegoś czasu docierały. Czy faktycznie "Łasuch" to "Mad Max z rogami"? Jak oceniamy wizję postapokalipsy wykreowaną przez Lemire'a? Czy warstwa fabularna potrafi zaskoczyć i wciągnąć czytelnika? I w końcu: czy pierwszy tom zachęcił nas do dalszej lektury? O tym wszystkim i paru innych kwestiach posłuchacie w dzisiejszym podcaście.

Recenzję komiksu "Sherlock Frankenstein i Legion zła", o której wspominamy, możecie znaleźć tu.

"Łasucha” może­cie kupić oczywiście w skle­pie wydaw­nic­twa Egmont.

Michał Rakowicz

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.

Michał Ochnik

http://mistycyzmpopkulturowy.blogspot.com/

Pisarz, scenarzysta komiksowy i słuchowiskowy, bloger. Beznadziejny fan fantastyki, klasycznych animacji studia Warner Bros.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6608956 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996