Książę nocy. Łowca. List inkwizytora (tom 2)

Średniowieczna Francja. W zamku kasztelana Jehana de Rougemonta zjawia się trubadur Kergan, który zabija żonę gospodarza i znika bez śladu. Zmarła kobieta przemienia się w wampira żywiącego się krwią dzieci z okolicznych wiosek, co wkrótce wychodzi na jaw i sprawia, iż zrozpaczony kasztelan poprzysięga zemstę i wyrusza w świat, by odnaleźć i zniszczyć Kergana. Tak właśnie rozpoczyna się historia trwającego aż do XX wieku konfliktu. Krucjata Jehana nie kończy się powodzeniem, ale kolejni członkowie rodu Rougemontów kontynuują dzieło swojego przodka.

W 1994 ukazał się pierwszy album serii "Książę nocy" z rysunkami i ze scenariuszem Yvesa Swolfsa. Czy dziś ta historia o brutalnym, dackim wampirze ma nam coś ciekawego do zaoferowania? Jak średniowieczna Francja prezentuje się na kadrach komiksu? Czy de Rougemontowie zdołają zniszczyć krwiożerczą istotę? Czy Szymas sięgnie po kolejne albumy serii? Posłuchajcie.

Komik­sy z serii „Książę Nocy” może­cie kupić w skle­pie wydaw­nic­twa Egmont.

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6609089 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996