Kevin sam w domu

Chris Columbus, John Hughes i John Williams. Macaulay Culkin, Joe Pesci i Daniel Stern. Tak, dziś - a więc 23. grudnia 2017 roku - porozmawiamy w Konglomeracie Podcastowym o filmie, który jest w naszym kraju tak popularny, że fakt ten doczekał się własnej ciekawostki na IMDB! Zapraszamy serdecznie na recenzję obrazu "Kevin sam w domu" (1990) =)

Ile minut trwa słynna sekwencja z pułapkami? Dlaczego w czasie pierwszego spotkania Kevina z sąsiadem rana tego drugiego krwawi? Które elementy scenografii najefektywniej budują klimat Bożego Narodzenia? Czy pozostawienie Kevina samego w domu zostało odpowiednio uzasadnione fabularnie? Które dialogi były rzekomo improwizowane? Co nas bawiło? Co smuciło? I wreszcie... czy kult, jakim cieszy się ten film w Polsce i na świecie, jest zasłużony? Posłuchajcie!

W podcaście wykorzystano utwór Scotta Holmesa "This is Christmas". Utwór dostępny jest w serwisie http://freemusicarchive.org/

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Michał Ochnik

http://mistycyzmpopkulturowy.blogspot.com/

Pisarz, scenarzysta komiksowy i słuchowiskowy, bloger. Beznadziejny fan fantastyki, klasycznych animacji studia Warner Bros.

  • Man­do­us

    Jestem mega­fa­nem. Oglą­dam co roku. Bawi mnie cią­gle tak samo. Cegła wam w ryj! 🙂 (tak, wiem to z dwójki)

    A do afe­ry, o któ­rej wspo­mi­na Misia­el osta­tecz­nie nie doszło. Inter­net zro­bił duży szum i Pol­sat puścił.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6608889 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996