Ichi the Killer

Takashi Miike powraca na łamy Konglomeratu i to z jednym ze swoich najsłynniejszych filmów czyli "Ichi the Killer". Aby zmierzyć się z tym tytułem siły postanowili połączyć wielki fan twórczości japończyka, czyli Sick z podcastu Brzuch wieloryba oraz Jerry. Ile jest prawdy w postrzeganiu tego filmu w naszym kraju jako horroru gore? Jak "Ichi the Killer" wpisuje się w całość twórczości Miike? Czy słusznie jest uważny za jedno z jego najlepszych dzieł? Jak interpretujemy finał i "drugie dno" całości? Posłuchajcie!

 

Michał Rakowicz

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.

Rafał Siciński

Rafał Siciński

http://brzuchwieloryba.blogspot.com

Urodziłem się w połowie lat 80tych i tamta dekada jest najbliższa mojemu sercu. Lubię popkulturę w prawie wszystkich jej przejawach (poza tańcem w telewizji i programami reality show). Jestem miłośnikiem dobrej fantastyki: przede wszystkim horroru i science fiction.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6608687 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996