Hellboy tom 2: Spętana trumna/Prawa ręka zniszczenia

Egmont nie kazał fanom Hellboya długo czekać na kolejny tom wznawianej serii. Drugi album - w przeciwieństwie do pierwszego - zbiera trzynaście krótszych komiksów o Piekielnym chłopcu, które opublikowane zostały pierwotnie w ramach tomów "Spętana trumna" oraz "Prawa ręka zniszczenia". Jak Mike Mignola radzi sobie z krótszą formą? Czy opowieści zawarte w tym albumie to "tylko" sympatyczne one-shoty, czy może rozbudowują one również uniwersum Hellboya? Jak wypada oprawa graficzna, a jak prezentuje się samo wydanie? I dlaczego to dobry album na początek przygody z tą serią? Posłuchajcie!

Omawiany komiks kupi­cie oczy­wi­ście w skle­pie wydaw­nic­twa Egmont.

Jeżeli zainteresował Was temat, polecamy również wcześniejsze podcasty o Hellboyu oraz pracach Mignoli, które znajdziecie o tu.

Michał Rakowicz

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6609023 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996