Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Zapra­szamy na drugi pod­cast w cyklu „Dwa tygo­dnie z Har­rym Pot­te­rem”, czyli na recen­zję powie­ści Harry Pot­ter i Kamień Filo­zo­ficzny.

Harry Pot­ter, sie­rota i pod­rzu­tek, od nie­mow­lę­cia wycho­wy­wany był przez ciotkę i wuja, któ­rzy trak­to­wali go jak piąte koło u wozu. Pocho­dze­nie chłopca owiane jest tajem­nicą; jedyną pamiątką Harry’ego z prze­szło­ści jest zagad­kowa bli­zna na czole. Skąd jed­nak biorą się nie­sa­mo­wite zja­wi­ska, które towa­rzy­szą nie­świa­do­memu niczego Pot­te­rowi? Harry nigdy by się nie spo­dzie­wał, że można latać na mio­tle, znać bar­dzo poży­teczne zaklę­cia i nosić pele­rynę nie­widkę. Nigdy też nie przy­szłoby mu do głowy, że to wła­śnie on sto­czy walkę z potęż­nym i złym Lor­dem Vol­der­mor­tem.

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Hubert Spandowski

http://radio-sk.blogspot.com/

Fanatyk Stephena Kinga. Współautor polskiego serwisu Kinga. Miłośnik filmu (głównie fantastyki i B-klasowych horrorów), nałogowy pochłaniacz seriali, książek i komiksów. Nieuleczalny kolekcjoner. Bywalec konwentów lubiący integrację miedzyfandomową. Wielki fan Star Wars w każdej postaci.