Gotham Central vol 3: W obłąkanym rytmie

Na trzeci album "Gotham Central", zatytułowany "W obłąkanym rytmie", ponownie składają się cztery historie. Na otwarcie dostajemy "Corrigana", czyli opowieść, która jest bardzo istotna w kontekście całej serii. Renee Montoya musi ratować swojego partnera Crispusa Allena przed oskarżeniem o nadużycie uprawnień. Aby tego dokonać będzie musiała wejść w drogę Corriganowi, czyli przekupnemu technikowi kryminalnemu, który do tego pory uchodził za nietykalnego. W kapitalnej jednozeszytówce "Światło zgasło" dowiemy się, jak doszło do usunięcia z dachu posterunku Bat-sygnału i jakie były tego reperkusje. W historii "W obłąkanym rytmie" spotkamy się z Catwoman, a na koniec odwiedzimy nawet miasto Flasha!

Tom trzeci to nadal świetny komiks, ale to także pierwsze większe zmiany w serii - związane przede wszystkim z odejściem głównego rysownika, czy Michaela Larka. Jak wypadli nowi rysownicy? Jak poradził sobie z większą dawką pracy Greg Rucka? Posłuchajcie!

Michał Rakowicz

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6608754 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996